21. února 2019 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Postel, která vás udrží v ,jízdním’ pruhu. Ford našel řešení pro harmonický spánek párů

Speciální postel od automobilky Ford. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Speciální postel od automobilky Ford. | foto: Reprofoto

DEARBORN/PRAHA Spánek ve dvou může přinést řadu strastí. Jedna z nich nastává tehdy, když si partner či partnerka uzurpuje větší část postele, než by bylo záhodno. S tímto problémem by měla skoncovat nová postel od Fordu. Automobilka využívá technologii ze svých vozidel.

Kouzlo postele od Fordu spočívá v tom, že umí udržovat „postelové pruhy“. Díky využítí systému pro udržování jízdních pruhů známého z automobilů dokáže zajistit, aby partner ležel celou noc na své polovině. Postel detekuje polohu obou partnerů a v momentě, kdy jeden z nich začne utiskovat toho druhého, zakročí. Pomoci pásů matraci posune a vytvoří tak každé osobě dostatečný prostor kolem.

Tento počin mimo automobilový průmysl není u Fordu ojedinělý. V minulosti už americká firma představila dětskou postýlku, která simuluje jízdu autem a také zvukotěsnou boudu pro psy, která je ideální například při bouřce nebo ohňostroji. Kdy se dostane speciální postel pro páry na trh, zatím není jasné.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!