17. srpna 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PROFIL majitele 'Petrovky': Vidí se jako rytíř, ale prý neplatí

Vladimír Kovář. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Kovář. | foto: Lidové noviny

PRAHA Komu všemu mohl prospět požár Petrovy boudy v Krkonoších? Odpověď na tuto otázku nyní hledá policie. Nevylučuje ani majitele Petrovky, společnost Snowy Chalet. Tu vlastní firma Smithery čili kovářství v čele s Janou Kovářovou, manželkou Vladimíra Kováře, šéfa společnosti Unicorn.

Kovář, ozdobený titulem Podnikatel roku 2008, je obecně vnímán jako prototyp úspěšného a férového byznysmena, který se štítí špinavostí. Považuje se za rytíře. "Myslím, že bych byl dobrý rytíř z Artušovy družiny. Byl bych spravedlivý král a ctil bych rytířské ctnosti," vyznal se Kovář pro iDNES.

ČTĚTE TAKÉ:

Jeho pověst ale až tak zářivá není. Vladimír Kovář sice dokázal vytvořit funkční skupinu 23 propojených firem, dokázal ale také utéci bez placení. Nerad na to vzpomíná Petr Urbánek, bývalý šéf developerské společnosti Europolis.

"Firmu, která patřila do skupiny Unicorn a měla pronajaté prostory v administrativní budově Danube House v Praze, pan Kovář záhadným způsobem vyčlenil a nechal zkrachovat. Arbitrážní řízení ještě neskončilo," řekl Urbánek. Přímé vyjádření Vladimíra Kováře se LN nepodařilo sehnat.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.