22. prosince 2009 17:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Realitní obchod roku: ECM prodala nejvyšší budovu Česka

Budova City Tower  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova City Tower | foto: Lidové noviny

PRAHA Developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM) prodala ve zřejmě největší letošní tuzemské realitní transakci pražský projekt City Tower soukromému investorovi. Hodnota nemovitosti, která je nejvyšší komerční budovou v Česku, je 130 milionů eur (asi 3,42 miliardy korun).

ČTK o tom dnes firma informovala v tiskové zprávě, jméno kupce neuvedla. Představenstvo ECM prodalo stoprocentní podíl ve společnosti City Tower, která je majitelem stejnojmenné nemovitosti.

Kupní cenu tvoří hotovost 36,2 milionu eur a dluhopisy vydané ECM v říjnu 2007 ve výši 15,8 milionu eur, uvedla firma. Celkem to je 52 milionů eur (zhruba 1,33 miliardy korun).

ECM

Janků založil ECM v roce 1991. Firmu s akciemi na pražské burze v současnosti kontroluje prostřednictvím společnosti ECM Group. Společně se skupinou PPF vytvořil letos Janků realitní PPF ECM Holding, ECM REI do společného podniku ale nezačlenil. Kromě Česka a Číny podniká ECM REI také v Rusku.

Dosud největší letošní tuzemskou realitní transakcí byl přitom únorový prodej kancelářské budovy Jungmannova Plaza v centru Prahy. Rakouská firma Immoeast ji prodala za 40 milionů eur německému fondu Deka Immobilien.

"City Tower jsme vždy považovali za náš přední pražský projekt," uvedl prezident a předseda představenstva ECM a její hlavní akcionář Milan Janků.

Díky tomu, že část kupní ceny tvoří dluhopisy, se při prodeji okamžitě sníží budoucí závazky společnosti a výnos v hotovosti pomůže stabilizovat likviditu, doplnil.

ČTK
V. Klaus katastr zatim nic... 11:30 23.12.2009

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR - VÝROBNÍ SPOLEČNOST

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz