Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Němci skupují pražské kanceláře, postarali se o realitní obchod roku

Ekonomika

  11:18
PRAHA - Německý realitní fond Deka Immobilien koupil od rakouské společnosti Sparkassen Immobilien kancelářský komplex Gemini v Praze na Pankráci. Hodnota transakce je 2,8 miliardy korun, čímž se stala dosavadním největším letošním obchodem na českém realitním trhu. Německý fond stojí i za druhou největší letošní transakcí s nemovitostmi v Česku. V únoru koupil v centru Prahy za 1,1 miliardy administrativní budovu Jungmannova Plaza.

Kancelářská budova foto: Lidové noviny

Dnes to sdělila mezinárodní poradenská společnost King Sturge, která při transakci německý fond zastupovala.

DekaBank Goup

DekaBank Goup je největším poskytovatelem otevřených podílových realitních fondů v Německu. Její dvě investiční společnosti Deka Immobilien Investment a WestInvest Gesellschaft für Investmentfonds spravují nemovitosti v hodnotě více než 20 miliard eur (kolem 510 miliard korun).

"Koupě kancelářského projektu Gemini za 110 milionů eur je nejvýznamnější investiční transakcí letošního roku, která téměř zdvojnásobila objem realitních investic v roce 2009 na celkem 263 milionů eur," komentoval obchod ředitel české pobočky King Sturge Angus Wade.

Německý fond stojí i za druhou největší letošní transakcí s nemovitostmi v Česku. V únoru koupil v centru Prahy za 40 milionů eur (kolem 1,1 miliardy eur) administrativní budovu Jungmannova Plaza. První část komplexu Gemini byla dokončena v roce 2007, druhá fáze loni.

Developerem projektu byla společnost Immorent ČR, investorem a dosavadním majitelem rakouská Sparkassen Immobilien. Immorent již dříve uvedl, že výstavba obou budov stála přes dvě miliardy korun.

Projekt nabízí k pronájmu přibližně 40.000 kancelářských a maloobchodních ploch. K největším nájemcům kanceláří patří firmy Unipetrol, Volksbank, Novartis, Rossmann, Hill's Pet Nutrition, ProLogis nebo Newton Media.

Autoři: ,

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj