11. července 2014 6:00, aktualizováno  7:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Revoluce v sázení? Umělá Cortana uhodla výsledky playoff brazilského MS

Cortana původně pochází z videohry Halo. Její hlas zůstává stejný i v mobilní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cortana původně pochází z videohry Halo. Její hlas zůstává stejný i v mobilní... | foto: Techradar.com

Pokud byste při sázení dali na radu Cortany, virtuální asistentky od Microsoftu, mohli byste slavit. Umělá inteligence zatím předpověděla výsledky všech čtrnácti vyřazovacích utkání na fotbalovém mistrovství světa.

Cortaně zbývá uhodnout poslední dva zápasy fotbalového šampionátu v Brazílii, aby se mohla pyšnit stoprocentní úspěšností. Přestože u zápasů ve skupinách vykázala pouze šedesátiprocentní úspěšnost, ve vyřazovacích soubojích se zatím nemýlila.

Pokud by zvládla předpovědět i zbývající utkání, zajistila by Microsoftu jedinečnou reklamu. Cortana je totiž nový pomocník pro Windows Phone 8.1, který si klade za cíl překonat konkurenční Siri a Google Now.

ČTĚTE TAKÉ

Veškerá data čerpá pomocí vyhledávací služby Bing a výsledek odhaduje na základě mnoha faktorů. Bere v potaz nejen předchozí kvalifikační utkání, ale i výsledky ostatních mezinárodních zápasů. Cortana se ale zaměřuje i na detailnější aspekty hry. Zohledňuje výhodu domácího hřiště, druh povrchu a podnebí. Do své analýzy zahrnuje také kurzy sázkových kanceláří a tipy fanoušků.

V současné chvíli má Microsoft nad svým konkurentem z Googlu navrch, ten dokázal předpovědět výsledky pouze osmi zápasů. Google ale využívá i databáze Opta, která obsahuje výsledky jednotlivých hráčů, kteří na právě probíhajícím mistrovství zasáhli do hry, k čemuž podle dostupných informací Cortana nepřihlíží.

Cortana je původně postava z kultovní herní série Halo, které se po celém světě prodalo desítky milionů kopií. Osobní asistentce pro Windows Phone propůjčila hlas - stejně jako ve hře - američanka Jennifer Taylorová.

ttrTomáš Trnka

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.