Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
19. listopadu 2017 14:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Selfie s luxusní kyticí nebo tryskáčem? V Rusku letí byznys těžící z touhy vzbuzovat závist

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Honda

MOSKVA V Rusku vznikl průmysl, který těží z touhy vzbuzovat závist a žárlivost na sociálních sítích. Píše o tom ve svém internetovém vydání německý list Süddeutsche Zeitung. Nemáte luxusní letadlo a chcete oslnit své obchodní partnery? Pronajměte si ho, vyfoťte se v něm a fotku dejte na Instagram. Sociální status byl a je v Rusku důležitý.

„Chcete udělat dojem na svoje kamarádky, nebo naštvat svého ex?“ láká na Instagramu například rentroses_gtn. „Objednejte si luxusní kytici jen za 800 rublů a máte deset minut na selfíčko.“ V přepočtu necelých 300 Kč není za 101 růží až tak moc. A po nějaké době by stejně jen překážely a začaly zapáchat. Na Instagramu se pak objeví fotky s texty typu: „Můj miláček mě zase rozmazluje.“ Nebo: „Jsem dojatá!“ V zemi, kde na Mezinárodní den žen nesmí žádná zůstat bez kytice, mají takovéto služby zvláště kolem 8. března žně.

Pokud si připlatíte 300 rublů, je možné pronajmout si od Rentroses také obal nejnovějšího iPhonu nebo brýlí Ray Ban. Vypůjčit si na internetu lze za účelem fotografování i trénovaná mužská těla (bez obličeje), nebo se s tímto tělem, květinami a dárkovou krabičkou od Tiffanyho nechat vyfotit v novém voze BMW. To už ale přijde v přepočtu na něco přes dva tisíce korun. A ještě dvakrát tolik ať si připraví ten, kdo má zájem o fotografie z kabiny „vlastního“ luxusního tryskáče zprostředkované @privatjetstudiem.

Móda selfíček ale může být i nebezpečná. Před dvěma lety zahájila ruská policie po sérii smrtelných úrazů kampaň, která měla varovat před efektními, ale riskantními záběry ze střech, kolejí nebo sloupů vysokého napětí.

A selfíčkové šílení už přidělalo vrásky na čele i ruské vládě. Díky sociálním sítím podle listu vyšlo opakovaně najevo, že ruští vojáci bojují na Ukrajině. V říjnu proto ruské ministerstvo obrany selfíčka zakázalo, připomněl německý deník.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...