Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Síť multikin Cinestar ruší projekce, Cinema City bude promítat pro omezený počet diváků

ilustrační snímek - kinosál  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek - kinosál | foto: Pixabay.comLidovky.cz

Síť multikin Cinestar s okamžitou platností ruší veškeré veřejné projekce ve svých 13 pobočkách v celé zemi, informoval ředitel společnosti Jan Bradáč. Dodal, že pokladny všech poboček Cinestar zůstávají otevřené, aby mohli diváci požadovat vrácení vstupného. Konkurenční síť Cinema City programovou nabídku neruší, omezí jen kapacitu kinosálů.

„Otevírací doba, prodej občerstvení a programová nabídka zůstávají nezměněné,“ uvedl marketingový ředitel Cinema City Jiří Švancara. Pobočky Cinema City pouze omezí kapacitu svých sálů na maximální počet 100 osob, aby tak respektovaly mimořádná opatření vlády. „Vzhledem k neustálému vývoji situace jsme připraveni reagovat podle aktuálních nařízení,“ doplnil Švancara.

Omezení kapacity míst v sále plánují také některá menší kina. Modřanský biograf, jedno z prvních kamenných kin na území Prahy, ujistil na svých facebookových stránkách diváky, že plánované projekce neruší, ale zpřístupní je pro maximálně 99 osob. Komorní kino Edison Filmhub na Novém Městě má kapacitu promítacího sálu 75 sedaček, proto zatím provoz neomezuje.

Zákaz se dotkne také filmových festivalů. Pořadatelé již zrušili filmovou přehlídku Febiofest. Pražská část festivalu Jeden svět, který se koná od 5. do 14. března, nadále pokračuje v menších sálech, jako je kino Evald nebo malý sál Světozoru.

Cinestar je druhá nejrozšířenější síť multikin v České republice. Na českém trhu působí od roku 2001. Kromě dvou poboček v Praze provozuje multikina v Liberci, Plzni, Českých Budějovicích nebo v Ostravě.

Cinema City funguje v ČR od roku 1999. Aktuálně zde provozuje 12 multiplexů, kromě Prahy také v Plzni, Pardubicích nebo v Brně, a jeden megaplex na pražském Chodově.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže
SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže

Toužíte po krásném tělu do plavek, ale nevíte, jak a kde s hubnutím začít? Zapojte se do soutěže s Fitshakerem o prémiové členství a cvičební diář.