Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Síť multikin Cinestar ruší projekce, Cinema City bude promítat pro omezený počet diváků

ilustrační snímek - kinosál  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek - kinosál | foto: Pixabay.comLidovky.cz

Síť multikin Cinestar s okamžitou platností ruší veškeré veřejné projekce ve svých 13 pobočkách v celé zemi, informoval ředitel společnosti Jan Bradáč. Dodal, že pokladny všech poboček Cinestar zůstávají otevřené, aby mohli diváci požadovat vrácení vstupného. Konkurenční síť Cinema City programovou nabídku neruší, omezí jen kapacitu kinosálů.

„Otevírací doba, prodej občerstvení a programová nabídka zůstávají nezměněné,“ uvedl marketingový ředitel Cinema City Jiří Švancara. Pobočky Cinema City pouze omezí kapacitu svých sálů na maximální počet 100 osob, aby tak respektovaly mimořádná opatření vlády. „Vzhledem k neustálému vývoji situace jsme připraveni reagovat podle aktuálních nařízení,“ doplnil Švancara.

Omezení kapacity míst v sále plánují také některá menší kina. Modřanský biograf, jedno z prvních kamenných kin na území Prahy, ujistil na svých facebookových stránkách diváky, že plánované projekce neruší, ale zpřístupní je pro maximálně 99 osob. Komorní kino Edison Filmhub na Novém Městě má kapacitu promítacího sálu 75 sedaček, proto zatím provoz neomezuje.

Zákaz se dotkne také filmových festivalů. Pořadatelé již zrušili filmovou přehlídku Febiofest. Pražská část festivalu Jeden svět, který se koná od 5. do 14. března, nadále pokračuje v menších sálech, jako je kino Evald nebo malý sál Světozoru.

Cinestar je druhá nejrozšířenější síť multikin v České republice. Na českém trhu působí od roku 2001. Kromě dvou poboček v Praze provozuje multikina v Liberci, Plzni, Českých Budějovicích nebo v Ostravě.

Cinema City funguje v ČR od roku 1999. Aktuálně zde provozuje 12 multiplexů, kromě Prahy také v Plzni, Pardubicích nebo v Brně, a jeden megaplex na pražském Chodově.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Najdete na Lidovky.cz