Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slevy nekončí, po Černém pátku přichází Kyber pondělí, svátek internetových prodejců

E-shop (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy E-shop (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Praha Černý pátek není jediným dnem, kdy mají lidé šanci využít velkých slev a výhodně nakoupit. Po slevovém víkendu totiž přichází méně známé Kyber pondělí. I v tento den se objevují velice výhodné nabídky, ale pouze online.

Kyber pondělí vzniklo v roce 2005 za účelem podpory online obchodů. Tento marketingový tah vytvořili Ellen Davis a Scott Silverman. Oba prodejci na základě výzkumu zjistili, že pondělí po Černém pátku je pro online prodejce nejvýnosnějším dnem celého roku. Před necelými třinácti lety, 28. listopadu vydali na stránce Shop.org článek s názvem, kde byl tento termín použit poprvé.

Přestože název vznikl nezávisle na známějším Černém pátku, v průběhu let k němu přilnul. Často ohraničuje konec slevových akcí, někdy předznamenává následující celotýdenní slevy.

Kyber pondělí se zaměřuje pouze na internetové nákupy, čímž se liší od svého známějšího týdenního předchůdce. Podle serveru Independent je tento den i příležitostí pro menší firmy, které nemají v masových slevových akcích velkou šanci.

Ke slevovému pondělí se připojují firmy a společnosti ze všech oblastí - od leteckých společností jako Emirates, Ryanair nebo Norwegian Air, po specializované prodejce elektoriky či právě velké e-shopy jako například Amazon.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...