17. dubna 2013 19:49, aktualizováno  20:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šmejcova skupina bude soutěžit o řecký sázkový monopol s Američany

Jiří Šmejc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Šmejc | foto: Hynek GlosLidové noviny

ATÉNY Řecko-česká skupina Emma Delta, v níž figuruje český investor Jiří Šmejc, podala jednu ze dvou závazných nabídek na koupi třetinového podílu ve státním řeckém sázkovém a loterijním monopolu OPAP. Soutěžit bude s nabídkou amerického hedgeového fondu Third Point. Informaci zdrojů večer potvrdila řecká agentura pro privatizaci.

Konsorcium Emma Delta tvoří vedle Šmejce řecký dopravní magnát Jorgos Melisanidis a firma Helvason řeckého podnikatele Dimitrise Kopeluzose. Šmejc je bývalý akcionář české finanční skupiny PPF Group. Minulý měsíc svůj podíl v PPF prodal výměnou za akciové podíly jejích dceřiných společností Home Credit a Air Bank.

O koupi 33 procent akcií OPAP, což je jedna z prvních privatizačních akcí země zasažené dluhovou krizí, se zajímalo osm uchazečů. Tržní hodnota podílu se pohybuje kolem 660 milionů eur (17 miliard korun). Vláda podíl prodává v rámci privatizačního programu, který je klíčovou součástí dohody o finanční pomoci od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu.

OPAP má od vlády monopol na sportovní sázení do roku 2020 a na loterijní sázky do roku 2030. Vlastní také exkluzivní práva na provozování videoloterijních terminálů v zemi.

Někteří uchazeči včetně skupiny Emma Delta si na způsob prodeje státního podílu v OPAP stěžovali. Proces prodeje je podle nich netransparentní a neobjektivní.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz