13. dubna 2013 15:20, aktualizováno  15:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

T-Mobile "dohání" konkurenci, nabídne neomezený tarif za 749 korun

Mobilní telefon (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Neomezený paušální tarif nabídl po operátorech Telefónica ČR a Vodafone i T-Mobile. Neomezené volání a SMS do všech sítí plus jeden GB přenesených dat přijdou u T-Mobile na 749 Kč měsíčně.

Naprosto stejné podmínky nabízí také Telefónica, která přišla s levným neomezeným tarifem první. Nejlevnější je zatím s 691 Kč Vodafone, který ale nabízí méně dat.

T-mobile, tarif "S námi"

Je k dispozici ve třech variantách.

  • Zcela neomezené volání a SMS do všech sítí obsahuje jen nejdražší nabídka "S námi síť nesíť" za 749 Kč měsíčně a k tomu jeden GB dat. Na stránkách T-Mobilu se zatím tato varianta tarifu prodává za 3.290 korun.
  • Prostřední "S námi 590" za 472 Kč nabízí 220 minut volání a 100 SMS do všech sítí, 300 MB dat, neomezený je pouze mimo špičku v síti T-Mobile.
  • Nejlevnější "S námi 390" stojí 273 Kč na měsíc a zahrnuje 56 minut volání, 30 SMS do všech sítí a 20 MB dat, neomezené volání včetně SMS opět jen mimo špičku v síti T-Mobile.

Telefónica oznámila nové neomezené tarify ve čtvrtek 11. dubna a následující den se potvrdily odhady analytiků, že se rozpoutá cenová válka, když s podobnou nabídkou přišel Vodafone. Dnes oznámil neomezený tarif pod názvem "S námi" i třetí z největších českých operátorů, T-Mobile, který ale již s cenou nešel dolů. Pouze dorovnal cenu Telefóniky. Nabídky všech tří operátorů jsou ovšem podmíněny tím, že se klient zaváže využívat služby operátora dva roky.

Telefónica, tarif Free

Telefónica uvedla podobné tarify pod označením Free.

  • Tarif Free CZ nabídne neomezené volání a SMS do všech sítí a jeden GB dat za 749 Kč.
  • Prostřední Free O2 Plus bude za 499 Kč obsahovat vedle toho 120 minut hovorů do ostatních sítí a 150 MB přenesených dat.
  • Nejlevnější Free O2 bude za 249 korun měsíčně nabízet neomezené volání a SMS v rámci sítě O2. Cena hovorů do ostatních sítí bude 3,50 Kč za minutu a 1,50 Kč za SMS.

"Tarifní zvýhodnění jsme připravovali již delší dobu v reakci na přání našich zákazníků," sdělil mluvčí T-mobile Lukáš Hrabal. "Například zákazníkům v nižších tarifech přinášíme mnohem více volných minut a SMS do všech sítí. Převádíme také nevyčerpané jednotky do příštího období," doplnil mluvčí T-Mobile.

Vodafone bude dál zákazníkům nabízet dotované telefony. T-Mobile nabídne mobily za dotovanou cenu jen u dvou levnějších variant tarifu "S námi". Telefónica dotování přístrojů nahradila jejich prodejem na splátky.

Vodafone

  • Nabídka Vodafonu je v nejdražší variantě o desítky korun levnější, ale kromě neomezeného volání obsahuje jen 600 MB přenesených dat.
  • Vedle toho nabízí Vodafone tarif pro neomezené volání a SMS v rámci své sítě, 50 volných minut do ostatních sítí a 150 MB přenesených dat za 399 Kč.
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz