Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 15 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Titul Nejlepší banka 2012 získala KB. Z malých bank bodovala Fio banka

Komerční banka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komerční banka | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Vítězem soutěže Nejlepší banka roku 2012 se stala Komerční banka. Po porovnání více než 280 kritérií předstihla 20 konkurenčních bankovních domů. Klientsky nejpřívětivější bankou 2012 je stejně jako loni Poštovní spořitelna. Nejlepší pojišťovnou 2012 a zároveň nejpřívětivější pojišťovnou pro klienty se stala ING Životní pojišťovna, která vyhrála v konkurenci 25 pojišťoven, u nichž se sledovalo přes 130 kritérií.

Podle čeho se banky hodnotí

Součástí hodnocení bank byly cenové parametry a nabídka produktů, dostupnost, komunikace a celkový přístup ke klientovi i hospodářské výsledky, které dokládají finanční stabilitu společnosti. Komerční banka dosáhla výrazně pozitivních výsledků zejména v oblastech výše úrokových sazeb, komunikace a v pohledu akcionáře.

"Banky a pojišťovny se hodnotí podle toho, jak přistupují nejen ke klientovi, ale také k akcionářům," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí agentury Datank, která žebříčky sestavuje, Petr Lutonský. Potvrdil také, že v minulých letech se na přední pozice neprobojovala žádná menší banka, výjimkou je letos Fio banka, která obsadila šestou příčku. Nejlepší bankou 2011 byla UniCredit, žebříček pojišťoven v loňském roce vedla Pojištovna České spořitelny.

ING Životní pojišťovna zvítězila jak celkově, tak z pohledu klienta. Vůbec nejlepších výsledků dosáhla v takzvaném mystery shoppingu, při kterém hodnotitel kvality služeb vystupuje jako normální zákazník. Relativně vysoko se umístila také v podkategoriích komunikace a výše pojistného životního pojištění.

NEJLEPŠÍ BANKA 2012

1. KB

2. ČSOB

3. Česká spořitelna

4. Unicreditbank

5. Raiffeisenbank

6. Fio banka

7. Volksbank

8. Oberbank

9. LBBW

10. GE Money Bank

Zdroj: Datank

NEJLEPŠÍ POJIŠŤOVNA 2012

1. ING ŽP

2. PČS

3. Allianz

4. KOOP

5. UNIQA

6. ČSOBP

7. ČP

8. ČPP

9. MetLife (Amcico poj.)

10. TRIGLAV

Zdroj: Datank

Fio banka vyhrála jako bankovní inovátor

V samostatné kategorii Bankovní inovátor 2012 veřejnost v on-line hlasování vybrala Fio banku s jejím produktem Smartbanking. Toto vítězství potvrdilo trend nástupu chytrých technologií. Mezi nominacemi se často objevoval také bezkontaktní platební styk. Pojišťovacím inovátorem 2012 byla zvolena Allianz se speciálním životním pojištěním Pro ženy.

ČTĚTE TAKÉ:

V kategorii Cena novinářů pro nejoblíbenějšího finančního odborníka s výrazným náskokem již potřetí zvítězil analytik Raiffeisenbank Aleš Michl. Jeho finanční ústav bodoval rovněž v kategorii nejoblíbenějšího tiskového mluvčího, když první příčku obsadil Tomáš Kofroň. Zástupci médií posuzovali kandidáty z hlediska jejich dostupnosti a odbornosti.

Vyhlašovatelem výzkumu Nejlepší banka 2012 a Nejlepší pojišťovna 2012 jsou Hospodářské noviny. Partnery jsou společnosti KPMG a IBM. Výzkum zpracovává agentura Datank.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!