Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN
1. února 2015 11:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Twitterový účet parodující OVB končí. Podle experta pravidla neporušoval

Falešný účet OVB. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Falešný účet OVB. | foto: Reprofoto

PRAHA Twitterový účet @OVBfinance parodující poradenskou firmu OVB Allfinanz byl pozastaven. Stalo se tak po ostré kritice společnosti. „Nemají odvahu se pod své hlášky podepsat,“ řekl ředitel komunikace firmy Dušan Pavlů.

Twitterový účet @OVBfinance, který se od ledna pravidelně strefoval do poradenské firmy OVB, je pozastavený. Upozornil na to server Pooh.cz. Vyjádření firmy se nepodařilo serveru Lidovky.cz zjistit.

ČTĚTE TAKÉ:

„Běžná satira jako taková nás obecně neuráží, jestliže nejde za hranu a nemanipuluje s fakty. To co nám vadí na twitterovém účtu OVBfinance je to, že autoři nemají odvahu se pod své hlášky podepsat a schovávají se za roušku anonymity,“ zlobil se mluvčí Pavlů.  „Fakt, že při tom jednoznačně zneužívají naše logo a název je vedlejším efektem tohoto slabošského přístupu,“ dodal.

Parodický twitterový účet @OVBfinance byl pozastavený.

Parodický twitterový účet @OVBfinance byl pozastavený.

Autoři přitom žádná pravidla neporušovali. „Ten účet je v souladu s pravidly Twitteru, protože uvádí, že není oficiální a Twitter v pravidlech má, že takový typ účtu může existovat, pokud je jasně vidět, že to není pravá firma nebo člověk,“ řekl internetový konzultant a publicista Daniel Dočekal.

Parodický účet se stal v posledním týdnu na českém twitteru velmi populární. Sledovalo ho přes čtyři tisíce uživatelů a jeho aktivity byly hojně komentovány.

jzlJakub Zelenka
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.