Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Válka 'pyramidových pojišťováků': z OVB přešli agenti do Fincentra

Slovensko

  10:36
PRAHA - Regionální ředitel poradenské firmy OVB Allfinanz Stanislav Dostál ukončil spolupráci s touto společností a odešel do jiné poradenské firmy Fincentrum. Společně s ním přešlo ke konkurenční skupině asi 60 z přibližně 80 jím vedených finančních poradců. OVB Allfinanz, která má v Česku zhruba 3000 poradců, prý Dostálova odchodu nelituje, nicméně dosavadní šéf tuzemské centrály Pavel Uzel byl v úterý ze své funkce odvolán.

Ilustrační foto. foto: THOMAS LOHNES/MARTIN OESER AFP

"Rozhodnutí opustit struktury OVB Allfinanz nebylo po osmi letech spolupráce snadné. Dlouhodobé směřování společnosti, nefunkční analytické oddělení, špatná podpora centrály finančním poradcům a v neposlední řadě neschopnost či nechuť řešit kauzy typu Helvag nebo poradců, kteří nepracují pro klienty, ale pro sebe, však zásadně omezovaly možnosti dalšího rozvoje regionálního ředitelství a finančních poradců, které jsem v OVB Allfinanz vedl," uvedl Dostál ve zprávě. Podle informací deníku E15 zajišťovali prodejci, kteří podnik opouští s Dostálem, šest procent obratu celé sítě.

"Člověk takových charakterových vlastností, který kolem sebe šíří zmar a dští jen síru na firmu, která mu dala know-how a v jejíž barvách získal své spolupracovníky, bude jistě ozdobou týmu Fincentra," reagoval bývalý předseda představenstva OVB Allfinanz Pavel Uzel. "Na rány pod vlastní pás bez znalosti souvislosti musí mít Fincentrum dobře trénovaný žaludek," dodal k prezentaci Dostálova přechodu Fincentrem.

Uzel byl odvolán
Uzel byl shodou okolností ze své funkce odvolán toto úterý. Informaci ale nikdo z vedení tuzemské OVB nepotvrdil. Uzlovo odvolání údajně přišlo po setkání nového šéfa mateřského holdingu Wilfrieda Kempchena s šéfy regionálních ředitelství tuzemské OVB.
Ředitelé na schůzce tlumočili svou nespokojenost s fungováním centrály a Uzlovou personální politikou, píše server. Nepřímo se tak potvrzují výtky, které měl vůči vedení Stanislav Dostál. Mluvčí OVB Jaroslava Matoušková odmítla během své dovolené situaci komentovat. Podobně reagoval i mediální zástupce firmy Michal Donath. "Připravujeme tiskovou zprávu, do jejího schválení se nebudeme vyjadřovat."

Odvolání přišlo přesně týden poté, co byl z čela německého mateřského holdingu dozorčí radou s okamžitou platností a bez zveřejnění důvodu odvolán šéf firmy Michael Frahnert.
OVB Allfinanz působí na českém trhu od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. Nyní má více než 830 000 klientů a spravuje téměř 1,8 milionu smluv.

Fincentrum, které OVB přetáhlo část poradců, vzniklo v dubnu 2000 s cílem vybudovat finanční server. Web koupila v červenci 2001 akciová společnost Mafra. Po prodeji internetového portálu pokračují společnosti skupiny Fincentrum v rozvoji finančních poradenských aktivit. Více než 600 poradců pokrývá ČR a Slovensko a poskytuje individuální finanční poradenství.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat