11. dubna 2016 11:03 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

UniCredit Bank prodala svou budovu v centru Prahy realitnímu fondu Generali

Dům na Náměstí Republiky, kde sídlila banka UniCredit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům na Náměstí Republiky, kde sídlila banka UniCredit. | foto: Reprofoto

PRAHA Banka UniCredit prodává dům na lukrativní adrese v centru Prahy. Novým majitelem šestipatrové kancelářské budovy na náměstí Republiky je realitní fond pojišťovny Generali. Podle zdrojů z nemovitostního trhu by se kupní cena domu o ploše 5500 metrů čtverečních měla pohybovat kolem 790 milionů korun.

Jde tedy zhruba o stejnou sumu, za jakou se loni na tomto náměstí podařilo vydražit budovu bývalého kláštera.

Podle mluvčího UniCredit Bank Petra Plocka by její klienti neměli změnu vlastníka vůbec pocítit. Banka totiž v budově zůstane minimálně dalších deset let jako nájemce.

“Veškeré bankovní služby pro retailové a privátní klienty, malé a střední firmy a mezinárodní klientelu budou na pobočce poskytovány ve stejném rozsahu jako doposud,” říká Plocek. UniCredit Bank jinak prodej kancelářské budovy po dohodě s novým vlastníkem komentovat nechce.

Náměstí Republiky patří k nejlukrativnějším lokalitám v Praze. Denně jím projde takřka devadesát tisíc lidí, z čehož přirozeně majitelé budov těží. I proto byli před rokem noví vlastníci místního nákupního centra Palladium ochotni při koupi zaplatit více než 15 miliard korun.

Budova na náměstí Republiky byla poslední, kterou UniCredit Bank v Praze vlastnila. V minulých letech prodala všechny své nemovitosti včetně historické budovy bývalé Živnostenské banky v ulici Na Příkopě. Tu koupil český miliardář Radovan Vítek v roce 2012 za asi 890 milionů korun. Své zaměstnance tak UniCredit sestěhovala do BB Centra v Praze-Michli.

UniCredit Bank není jediným bankovním domem, který se v poslední době zbavuje nemovitostí v Praze. Například Expobank CZ, vlastněná ruským finančníkem Igorem Kimem, koncem loňského roku prodala své sídlo na Malé Straně i kancelářskou budovu na rohu Václavského náměstí a ulice Štěpánská. Dohromady za ně inkasovala zhruba jednu miliardu korun.

Komerční banka zase minulý týden nabídla vybraným investorům svou centrálu v ulici Na Příkopě v centru Prahy. Své zaměstnance přesune Komerční banka po prodeji jednak do nové centrály ve Stodůlkách, jednak do své budovy na Václavském náměstí