5. června 2015 13:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Česku se prodával odposlech, který umí zavolat i způsobit požár

Odposlech, který může způsobit i požár. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odposlech, který může způsobit i požár. | foto: ČOI

PRAHA Kontroloři z České obchodní inspekce odhalili velmi nebezpečný výrobek z Číny. V nabídce se objevilo monitorovací zařízení pro telefony, které může způsobit požár i úraz elektrickým proudem.

Jde o bezdrátový odposlechový přístroj. Balení výrobku obsahuje také USB nabíječku pro iPhone design Apple a propojovací šňůru. 

Výrobek je zabalený v kartónové krabici s průhledným plastovým okénkem. Vzhledem k vysoké míře rizika pro uživatele jej ČOI nahlásila ke zveřejnění v databázi nebezpečných výrobků Rapex.

„Výrobek jakožto souprava je nedostatečně odolný proti ohni a proti náhodným přepětím v elektrické síti. Případná porucha v elektronickém obvodu nabíječky s následným vznikem požáru představuje vysoké riziko,“ uvádí inspekce na svých webových stránkách.

Monitorovací souprava neznámého výrobce se nazývá Odposlech GSM přes SIM kartu sám zavolá.

Do Česka ho dováží firma IMPO Express. Krabička s průhledným plastovým okénkem obsahuje také USB nabíječku pro iPhone design Apple a propojovací šňůru. Na obalu je dále natištěn nápis Monitor.

Odposlech, který může způsobit i požár.
Odposlech, který může způsobit i požár.

 

Lidovky.cz