Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
14. ledna 2011 16:59, aktualizováno  17:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vítek se Hušáka nezalekl. V pondělí pošle Sazku do insolvence

Sazka, otevření stadionu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka, otevření stadionu - ilustrační foto | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA V pondělí 17. ledna v 10:00 hodin podá podnikatel Radovan Vítek u Městského soudu v Praze návrh na insolvenci vůči Sazce. Vítek to řekl novinářům. Dodal, že tak učiní s ohledem na nezaplacení jediné koruny z celkové dlužné částky za své pohledávky u Sazky. Vítek skoupil pohledávky za Sazkou celkem za téměř 1,5 miliardy korun. Sazka oprávněnost jeho nároků neuznává.

Podnikatel již dříve vyzval akcionáře Sazky k rychlému řešení situace a výměně jejího vedení. "Podobná vyjádření, jaké předvedl Hušák na tiskové konferenci, se dají těžko brát vážně," řekl Vítek.

Představitelé Sazky v pátek vyhlásili, že firmě nehrozí insolvence, hrozí pouze podání šikanózního návrhu na insolvenci.

Čtěte více

Hušák také zpochybnil původ společností, které koupily od bank pohledávky za Sazkou. "Pana Vítka tam nikde nenacházím. Pokud se k tomu hlásí, pak má velký daňový problém," uvedl Hušák. "Předpokládáme, že (návrh) bude podán kyperským bezdomovcem,

Sazku vlastní ČSTV

Sazka, kterou vlastní ze zhruba 68 procent Český svaz tělesné výchovy, čelí problémům plynoucím zejména z nutnosti vysoké splátky za výstavbu pražské vysočanské O2 areny držitelům dluhopisů. Sazka je největší domácí loterijní firma, vznikla v roce 1956, akciovou společností je od roku 1993. Akcionáři jsou občanská sdružení, působící v tělovýchově a sportu.

Vedení ČSTV ostře kritizoval ministr školství Josef Dobeš - čtěte Spor se vyostřuje. Ministr Dobeš přirovnal ČSTV k sektě.

aby na něm nešlo uplatňovat škody. My ji budeme uplatňovat především po bankách, které nás do této situaci dostaly," podotkl Hušák.

Hušák podle Vítka odmítl pozvání do diskusního pořadu
"Ať si pan Hušák říká co chce, může si být jist, že se mu kyperský bezdomovec v pondělí určitě ozve! To, čím argumentuje, je snůška hloupostí", reagoval pro iHNed.cz Vítek. To, co Sazka předvádí, není podle Vítka nic než "snaha udělat kolem toho mlhu" a udržet stav, jaký je.

Vítek také prohlásil, že Česká televize pro pořad Otázky Václava Moravce pozvala Vítka a Hušáka ke společnému duelu, který se měl odehrát v neděli. Vítek účast slíbil ve čtvrtek. "Bohužel, jak jsme se právě od ČT dozvěděli, Hušák účast odmítl. Z toho lze vyvodit jediné, že se pan Hušák neodvažuje účastnit přímé konfrontace s fakty, což opět jen dokazuje, jak je současná situace neudržitelná," dodal.

"KB nárok uplatňovaný Sazkou popírá"
Sazka vede právní boj i s Komerční bankou, protože neuznává její pohledávku a naopak sama požaduje peníze. KB oznámila, že Sazka na ni podala 29. prosince 2010 u Městského soudu v Praze žalobu o zaplacení částky 574,4 milionu Kč s příslušenstvím.

"Svůj nárok opírá o tvrzení, že jí údajně měla vzniknout škoda miliard Kč údajným poškozením dobré pověsti a dobrého jména společnosti Sazka. Komerční banka nárok uplatňovaný Sazkou popírá a podnikne veškeré právní kroky k tomu, aby žaloba byla v plném rozsahu zamítnuta," sdělila mluvčí KB Monika Klucová.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...