Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
1. listopadu 2017 16:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Vodafone v Česku zvýšil zisk o 14 procent. Přibývali mu tarifní zákaznicí

Vodafone. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodafone. Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Mobilní operátor Vodafone ve fiskálním roce končícím letos v březnu zvýšil zisk o 14 procent na 745 milionů korun. Čistý obrat stoupl o tři procenta na 14,3 miliardy korun. Celý profit firma převedla na účet nerozděleného zisku z minulých let. Vyplývá to z informací v obchodním rejstříku.

Vodafone zvýšil do konce března meziročně počet zákazníků o 193 tisíc na 3,62 milionu. Znamená to nárůst o téměř šest procent. Firmě se dařilo získávat hlavně nové uživatele neomezených tarifů. Podíl tarifních klientů se zvýšil o 1,7 procentního bodu na 68,6 procenta. Zbytek tvoří předplacené karty.

Tržby z telekomunikačních služeb se zvýšily o čtyři procenta na 13,3 miliardy korun, příjmy z prodeje telefonů a příslušenství klesly o zhruba 19 procent na 635 milionů korun.

Průměrný počet zaměstnanců se loni snížil o 29 na 1453 lidí. Počet vedoucích pracovníků ale stoupl o pět na 122 lidí. Osobní náklady klesly o 13 procent na 1,4 miliardy korun.

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí Vodafone Group, která získala 100procentní podíl českého operátora od kanadské TIW. Operátor loni pokryl rychlou mobilní sítí LTE 99 procent populace.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.