13. září 2017 10:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Změny ve známé české textilce. Největší balík akcií koupí miliardář Šlemr

Bezmála třetinu akcií textilky Pegas Nonwovens koupí investoři kolem miliardáře Oldřicha Šlemra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezmála třetinu akcií textilky Pegas Nonwovens koupí investoři kolem miliardáře Oldřicha Šlemra. | foto: Profimedia

Praha Lucemburský fond Wood Textiles Holding se rozhodl prodat svůj zhruba 30procentní podíl ve znojemském výrobci netkaných textilií Pegas Nonwovens české investiční firmě R2G Rohan. Fond, který je největším akcionářem textilky, o tom informoval v středečním prohlášení. Dříve přitom uváděl, že o prodeji podílu neuvažuje. Vedení Pegasu nechtělo rozhodnutí fondu komentovat.

Společnost R2G, která je se zhruba 11procentním podílem druhým největším akcionářem firmy Pegas Nonwovens, se nad textilkou snaží získat kontrolu.

V létě předložila nabídku na její akcie v hodnotě 1010 korun za kus. Nabídka celou textilku, s jejímiž akciemi se obchoduje na pražské burze, ohodnocuje na 8,9 miliardy korun, napsala agentura Reuters.

„Po dalších úvahách ohledně podmínek dobrovolné nabídky na převzetí a konzultacích s investory, po zvážení investičních preferencí a rizik, jsme se finálně rozhodli nabídku na převzetí akceptovat,“ uvedl podle serveru Patria Online Petr Vošvrda, ředitel Wood Textiles Holding Limited.

Doplnil, že podle platných podmínek nabídky ji Wood Textiles akceptuje do 25. září.

Hala textilní společnosti Pegas Nonwovens.

Hala textilní společnosti Pegas Nonwovens.

Pegas Nonwovens vyrábí netkané textilie pro stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Patří k předním evropským výrobcům a získává i další trhy na Blízkém východě a v Africe. Zaměstnává 570 lidí.

R2G je investiční kancelář a správce rodinného majetku, kterou v srpnu 2016 založil průmyslník Oldřich Šlemr. Jejím cílem je zachování a růst kapitálu prostřednictvím konzervativní správy a kapitálových investic orientovaných na dlouhodobý růst.

ČTK