Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Firmy pomáhají. Adaptic Innovation věnovala zdravotní židle

Ekonomika

  14:48
Vyřizují po telefonu stovky podnětů, dotazů a žádostí. Řeč je nenápadných lidech v operačních střediscích a v kancelářích, kteří se kvůli koronaviru nezastaví. Tuzemská firma Adaptic Innovation jim věnovala zdravotní židle v hodnotě více než dvě stě tisíc korun.

Vyřizují po telefonu stovky podnětů, dotazů a žádostí. Řeč je nenápadných lidech v operačních střediscích a v kancelářích, kteří se kvůli koronaviru nezastaví. Tuzemská firma Adaptic Innovation jim věnovala zdravotní židle v hodnotě více než dvě stě tisíc korun. foto: Adaptic Innovation

„Díky daru za více než 200 tisíc korun od firmy Adaptic Innovation a.s. mohlo město Česká Lípa dopřát zdravé posezení lidem, kteří v souvislosti s koronavirovou pandemií tvrdě pracují. Tento český výrobce se totiž rozhodl podat městu v nelehké době, jakou teď všichni zažíváme, pomocnou ruku a ze své výrobní produkce věnoval 15 kusů kvalitních zdravotních kancelářských židlí Adaptic,” uvedla českolipská radnice.

Vyřizují po telefonu stovky podnětů, dotazů a žádostí. Řeč je nenápadných...

Mezi prvními, komu byly předány nové zdravotní židle předány, byly pracovnice českolipských Sociálních služeb v penzionu na Blatech, v domě s pečovatelskou službou na Ladech a v Domě humanity. Dvě židle putovaly také na operační středisko městské policie a dalšími obdarovanými jsou hasiči ve Staré Lípě či odbor sociálních věcí.

„Nechtěli jsme pomoc směřovat do velkého velkého města, jako je třeba Praha, ale chtěli jsme pomoci v regionu. Českou Lípu znám, často tudy jezdím, proto jsme naše výrobky darovali do tohoto města,” uvedl Martin Macháček, statutární ředitel společnosti.

Adaptic je česká značka zdravotních židlí s výkyvným sedákem pro celodenní sezení v kanceláři i doma. Adaptivní zdravotní židle zajišťují přirozenou pohyblivost pánve a vyváženě aktivují svaly hlubokého stabilizačního systému páteře. Výrobek firmy, židle s výkyvným sedákem Adaptic vyhrála první místo v testu provedeném odborníky centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika na pražském Chodově.

Autor: