Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Firmy pomáhají. Datart rozdal sto praček a sušiček nemocnicím

Ekonomika

  6:46
Na konci března Datart slíbil, že za každou zákaznickou objednávku daruje peníze a postupně z nich vybaví sto institucí spotřebiči s antibakteriálními programy pro bezpečné praní a sušení látkových roušek. Neuplynul ani měsíc a zařízení pomáhají zdravotníkům.

Nemocnice v Břeclavi foto: Datart

Byl to čas, kdy látkové roušky šilo téměř celé Česko. Zdravotnická zařízení, kde roušky chránily personál v první linii, je rychle potřebovaly prát a sušit. Obchodník s elektronikou slíbil, že nemocnicím rozdá 100 praček a sušiček s antibakteriálním programem.

„Během prvních dvou týdnů od vyhlášení výzvy se nám sešlo více než sto žádostí od organizací z celé republiky. Nakonec jsme darovali a ještě v průběhu dubna rozvezli všech sto setů praček a sušiček,” popisuje Eva Kočicová, mluvčí firmy. Hodnota darů přesáhla částku tří milionů korun.

Spotřebiče pro hygienické praní a sušení látkových roušek jsme poslali...
Během prvních dvou týdnů od vyhlášení výzvy se nám sešlo více než sto žádostí...

„Spotřebiče pro hygienické praní a sušení látkových roušek jsme poslali především do nemocnic a domovů pro seniory, mezi vybranými byly také organizace pečující o znevýhodněné osoby a sociální služby,” dodává Kočicová. Mezi první obdarované patřila Pediatrická klinika Thomayerovy nemocnice v Praze či Domov pro seniory Burešov ve Zlíně. Ke zdravotníkům putovaly elektrospotřebiče značky AEG.

Firmu zaskočily ohlasy od zdravotníků a to v dobrém slova smyslu. „Podpoře nejen neziskových organizací se věnujeme dlouhodobě a rádi, přesto nás zpětná vazba k tomuto projektu překvapila. Děkovné zprávy nás nejen potěšily, ale byly důkazem toho, že důležitá byla především včasná pomoc,” uvedla Eva Kočicová.

Datart mimo tento projekt spotřebiči vybavil také odpočinkové místnosti pro lékaře a zdravotní sestry Motolské nemocnice, daroval také mikrovlnné trouby zdravotníkům do odběrných stanů Fakultní nemocnice v Olomouci pro testování promořenosti populace.

Datart

Datart je jedním z největších elektro prodejců v České republice a na Slovensku. Společnost vznikla v roce 1990, od roku 2018 se stala součástí skupiny HP TRONIC. Datart v současnosti v Česku provozuje více než 100 elektroprodejen.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!