Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Globus v Praze příští rok otevře nový hypermarket. Zaměstná stovky lidí

ilustrační snímek foto: ČTK

Obchodní řetězec Globus příští rok na jaře otevře v České republice zhruba po 12 letech nový hypermarket. V pořadí 16. velkoformátová prodejna se bude nacházet v pražském obchodním centru Europark, kde nahradí hypermarket Albert.
  11:38aktualizováno  13:34

Jako první začne na místě už letos na podzim fungovat restaurace, na jaře se přidá hypermarket spolu s vlastní cukrářskou, pekařskou a řeznickou výrobou. Nový hypermarket bude sloužit zároveň jako výdejní místo pro objednávky z internetového obchodu iGlobus.cz. Poslední hypermarket společnost uvedla do provozu 25. listopadu 2011 v Havířově.

Hypermarket bude v přízemí OC v Praze-Štěrboholích, zabere asi 11 tisíc metrů čtverečních, prodejní plocha se bude rozkládat na šesti tisících metrech čtverečních. V prvním patře bude fungovat restaurace.

Globus v Europarku nahradí hypermarket Albert. „Součástí modernizace portfolia prodejen Albert jsou i změny lokací či ojediněle zavření obchodu, což je případ Europarku,“ uvedl ředitel komunikace obchodů Jiří Mareček. Dodal, že řetězec každý rok otevírá nové prodejny, letos uvedl do provozu tři.

„Vedle hypermarketu a restaurace nabídku služeb doplní Globus Café, iGlobus.cz a prodejní pult našich vlastních uzenářských specialit, včetně nového konceptu drůbežího řeznictví Globus, které nabízí podestýlková kuřata s dobou výkrmu 56 dní. To je téměř dvojnásobek oproti běžným kuřatům. Tento nový koncept nyní úspěšně běží v našich pražských hypermarketech, ke kterým se tak Štěrboholy přidají,“ uvedl jednatel společnosti Jochen Baab.

V Praze na Černém mostě oteřel Globus prodejnu v roce 2000:

Globus najme 210 nových zaměstnanců

Do nové pobočky bude Globus hledat zaměstnance, počítá s náborem 210 lidí. Mluvčí firmy Aneta Turnovská řekla, že vedle pokladních, skladníků nebo prodavačů shánějí také pekaře, cukráře, řezníky či kuchaře.

Globus v Europarku nahradí hypermarket Albert. „Součástí modernizace portfolia prodejen Albert jsou i změny lokací či ojediněle zavření obchodu, což je případ Europarku,“ uvedl ředitel komunikace obchodů Jiří Mareček. Dodal, že řetězec každý rok otevírá nové prodejny, letos uvedl do provozu tři.

Společnost Globus průběžně hledá vhodné pozemky a místa pro nové hypermarkety napříč republikou. Kromě přípravy nového provozu investuje také do přestaveb stávajících hypermarketů. Kompletní přeměnu má z nedávné doby za sebou hypermarket v Praze-Čakovicích. Do rekonstrukcí každoročně firma vloží desítky milionů korun, uvedla.

Na český trh Globus vstoupil v roce 1991, první hypermarket společnost otevřela o pět let později v Brně. V současné době v tuzemsku provozuje patnáct hypermarketů a malý obchod Fresh na sídlišti Dubna v Pardubicích. Firma v uplynulém finančním roce, který trval od 1. července 2020 do 30. června loňského roku, vykázala čistý zisk 223,7 milionu korun. Tržby činily 23,4 miliardy korun.

Hypermarket je obchod s rozlohou od 2500 do zhruba 20 tisíc metrů čtverečních, v Česku jich funguje kolem tří set. Experti dříve uvedli, že doba velkoformátových hypermarketů, které českému trhu dominovaly v první dekádě 21. století, je už překonaná. Obchodníci naopak začali prodejny zmenšovat a kladou stále větší důraz na zkvalitňování služeb.

Autoři: ,