Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

HBO GO zdražuje a zkracuje zkušební lhůtu. Chce navýšit objem originální produkce

Ekonomika

  16:30
PRAHA - Videotéka HBO GO navyšuje cenu ze 129 korun na 159 korun měsíčně. Nová sazba začne platit od 21. listopadu. Zkušební doba se zkracuje z měsíce na pouhý týden. Důvodem ke změnám je podle samotné HBO snaha zkvalitnit nabídku původního obsahu.

Hra o trůny je jedním z největších taháků HBO. foto: HBO

„Důvodem zvýšení ceny je neustále rostoucí zájem zákazníků po novém a exkluzivním obsahu. Rozhodli jsme se výrazně navýšit nabídku originální produkce z USA (Černobyl, Watchmen, Jeho temné esence) i řadu seriálů původem z Evropy (pokračování snímku Wataha, Umre a nové špionážní drama Bez vědomí z české produkce, které má premiéru již 17. listopadu). Díky této změně dokážeme odběratelům nabídnout ještě pestřejší nabídku seriálů, filmů i dokumentů,“ stojí v oficiálním vyjádření společnosti.

Seriál Strážci (2019). Tvůrce: Damon Lindelof.
Seriál Strážci (2019). Tvůrce: Damon Lindelof.

Snížená cena 129 korun pro české předplatitele platila rok. Předtím služba HBO GO vyšla na 199 korun, takže plánované zdražení na 159 korun představuje určitý kompromis.  Zvýšení ceny se netýká jen České republiky, ale všech zemí, kde HBO působí. Slovensko například místo nynějších 4,99 euro zaplatí 5,99. 

Videotéka HBO GO v současné chvíli nabízí okolo více než 800 filmů a 200 seriálů, všechny v české lokalizaci. Jejím největším konkurentem je videotéka Netflix, která před necelými dvěma týdny spustila kompletní české rozhraní. Její nejlevnější předplatné stojí 199 korun měsíčně, což je stále více než u HBO. Netflix má mnohem větší výběr filmů a seriálů, ale jen malá část z toho má v současné chvíli českou lokalizaci. 

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...