130 let

Diskuze

Hledáte práci? Tři čtvrtiny nabídek žádají znalost cizího jazyka

Celkem tři čtvrtiny nabídek práce obsahují požadavek na znalost libovolného cizího jazyka, především angličtiny. Na druhou stranu 59 procent uchazečů o práci znalost anglického jazyka deklaruje. Vyplývá to z údajů společnosti Profesia za období leden až listopad 2009. Zájem je především o angličtinu a němčinu, naopak znalosti ruštiny zaměstnavatelé nevyhledávají.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

hypotecni_sup

10. 12. 2009 20:48
za posledni dobu

jsem byl na dvou pohovorech jen tak z legrace abych nevysel ze cviku, slusne placene misto mam, obe mista jsem bez problemu dostal, slo o platy 40kKc a vic. ma jen maturitu, na druhou stranu ale narozdil tady od toho experta co ho nikd enechtej i kdyz ma CVUT, umim nejen premyslet ale i prakticke veci :) anglictina byla vsude podminkou, bez toho snad uz ani slusne misto neni mozne dostat kdyz drtiva vetsina informaci na svete je anglicky.

0 0
možnosti

Tedy

7. 12. 2009 20:46
Toto tady je litanie tech neschopnych !

Vymluvy zivotnich obeti !  Zas nam ublizuji !

Ze se v dnesnim svete diky sve lenosti nedovedou dohovorit a tedy uplatnit - je nenapadne !

Kdyz je nekdo nedovzdelany - pak se tedy nemuze porad ptat  "co to bude sypat" !

0 0
možnosti

:-)

8. 12. 2009 7:29
Re: Toto tady je litanie tech neschopnych !

:-)  Článek není o tom, že by lidé neznali jazyky, ale o tom, že se v nabídkách zaměstnání objevují požadavky na jazykové znalosti. Ty nakonec stejně využije v takovém zaměstnání málokdo, ale jako s náborovou snobárnou tím tzv. personalisti obtěžují svět (personalisti obvykle vůbec nic nevědí o oboru firmy, pro níž pracují - neznají skutečné pracovní kategorie a to, co která kategorie vyžaduje za profesní vzdělání). Jenom tak se může stát, že na konkrétní pozici přijde jazykový vzdělanec (vzdělán v obecném cizím jazyce) a neumí se vůbec pohybovat v cizím jazyku, který má i svou odbornou část. Obvykle takoví "borci" neznají ani český technický jazyk konkrétního oboru, v němž jsou zaměstnáni. Jsou to ve skutečnosti životní analfabeti.

0 0
možnosti

Petr

7. 12. 2009 15:58
Hlavně aby ty znalosti byly zaplacený..

Oni zaměstnavatelé v ČR mají velké požadavky na odbornost a znalosti zaměstnance, ovšem zaměstnanec ve většině případů na odpovídající požadavky na ohodnocení může zapomenout. Ony totiž firmy (české i zahraniční) mají představu, že zaměstnanec podřídí práci naprosto vše, ovšem za podprůměrnou mzdu. Sám jsem v jedné zahraniční firmě zažil situaci, kdy manažer měl představu, že tam člověk bude stejně jako on 12 a více hodin a odejít i po 9 hodinách (což už byl přesčas) byl problém, pan manžer ovšem nehákoval za průměrnou mzdu a za míň jak 100.000 Kč tam nechodil (já jsem narozdíl od jiných debila nedělal a taky jsem skončil..)

Ten, kdo něco umí a i jazyk, tak již většinou maká venku za naprosto jiné platové relace. Pak si firmy stěžují, že nemají kvalitní inženýry, ovšem pokud jedna nadnárodní firma v Brně nabízí strojařům s angličtinou nástupní plat 18.000,- Kč, tak pak se nelze divit, že inženýři se živí jako dealeři, nebo taxikaří (sám jich pár znám).

0 0
možnosti

Petr

7. 12. 2009 16:09
Re: Hlavně aby ty znalosti byly zaplacený..

Vše je pouze o penězích a lidé, především ti mladí, se chovají tržně. Proč by někdo chodil na strojařinu, když vidí, že jeho otec strojař , který kreslí v Zetoru, nebo TOS-ce má po 25 letech praxe menší plat, než mladá analytička v bance (rozdíl náročnosti a zodpovědnosti raději nezmiňovat).

Sám pracuji ve strojírenství a říkám si, že nyní bych taky volil jinak. Vidím kolem sebe letité zkušené strojaře, často důchodového věku, kteří teda peněz na rozhazování nemají a nějak extra si nežijí (před důchodem?)..Až odejde tato generace, nebude je mít kdo nahradit.

Lepší je být "hochštapler" typu Dalíka, co má být za 15 mil. a je v klídečku..

0 0
možnosti

R

7. 12. 2009 7:49
Anglická toaleta.

Situace pomalu směřuje k tomu, že i v konkurzu na halzlbábu budou požadovat znalost angličtiny, protože na toaletu by mohl chodit někdo mluvící pouze anglicky.

0 0
možnosti

Lída

7. 12. 2009 9:01
Re: Anglická toaleta.

No, na toaletě v hotelu, na letišti nebo třeba na Hradě je to určitě docela pravděpodobné.

0 0
možnosti

Radek

6. 12. 2009 22:42
A později se pak zjistí, že ti co to vyžadují ho sami

většinou neznají ...

0 0
možnosti

Lojza

7. 12. 2009 0:08
Re: A později se pak zjistí, že ti co to vyžadují ho sami

Proto hledají někoho, kdo cizí jazyk umí.

0 0
možnosti

hafusak2

6. 12. 2009 21:28
Naprostá většina firem chce něco,

co se ve skutečnosti ani nevyužije. V 90% vždy, když se jdete zeptat na inzerované místo, tak vám řeknou, že to je konkurz do kterého budete zařazen a pokud vás vyberou, tak vás vyrozumí /ještě se to nikdy nestalo/, ve skutečnosti to místo má už dávno někdo slíbené a údajný "konkurz" to má legalizovat. Jeden známý podnikatel, když jsem si z něj dělal legraci, kolik toho požaduje na obyčejné dělnické místo mi zcela vážně řekl, že pokud by nahlásil skutečně potřebné  znalosti /tj. že stačí krátké zaučení/, tak mu tam pracák nakomanduje zástupy těch/sakra jak to napsat, abych nebyl rasista?/, kteří jsou na nic a dělat nebudou, po nástupu začnou marodit, hlavně když mají před úřady nějaké místo.

0 0
možnosti

Lída

7. 12. 2009 9:02
Re: Naprostá většina firem chce něco,

Stačí napsat nepoužitelných. To je výstižné a není to rasistické.

0 0
možnosti

Petr

6. 12. 2009 21:21
Jasně...Těšínská jablíčka

Kecičky...Když jsem hledal práci a ukázal, že umím AJ a NJ, tak často budoucí nadřízení koukal, pochválil a my se Vám ozveme...(a to i v zahraničích firmách)..

Pak mi říkal kámoš, druhej jazyk spíše zatlouci, popř. jako "pasivně", nebo vůbec (pokud to nechtějí)....Pak jsem se hlásil do firmy, kde právě chtěli Aj i Nj s velkou výhodou (bez toho to snad nepůjde)...Aj jsem zatloukl, slíbil budoucímu nadřízenému, že to zlepším, že jsem snaživej, ale né zase tak aktivní....Flek jsem dostal..Pak mi řekl šéf, že tenkrát měli uchazeče se znalostí obou jazyků (snaživce, co šéfa překočí, ozveme se¨...)

 

 

0 0
možnosti

čtenář

6. 12. 2009 21:53
Re: Jasně...Těšínská jablíčka

Česká klasika. :-)

0 0
možnosti

Andersen

6. 12. 2009 21:17
Abneigung

Es huscht   jedesmal ein Lächeln  über über mein Gesicht, wenn  ich höre, dass  in Tschechien worwiegend  das Englisch von den  sich bewerbenden  Personen  verlangt und erwartet  wird.  Und das bei der Tatsache, dass die Tschechen hinter dem Stadel 100 millionen  Deutsche haben. 

0 0
možnosti

Käfer Säckchen

6. 12. 2009 21:26
Re: Abneigung

Lass dir dein Laecheln.... Mit den Deutschen kommuniziert man immer mehr auf Englisch.

0 0
možnosti

čtenář

6. 12. 2009 20:00
Já mimořádně miluji ty jazykové znalce, kteří jsou tak

mocně žádáni. Ten jazyk je to jediné, co umějí, navíc umějí pouze jazyk obecný a nikoliv jazyk oboru, do kterého nastoupili. Mívají i problém s oborovou češtinou. Je to fakt nádhera sledovat tyto přívěsky, které na hřbetě táhnou lidi v dané výrobě. Skutečná síla. :-))))

0 0
možnosti

Komenský

6. 12. 2009 20:32
Re: Já mimořádně miluji ty jazykové znalce, kteří jsou tak

Tak to se ti povedlo, chytrolíne.

0 0
možnosti

Racky

6. 12. 2009 19:49
Přehnané požadavky

Ve svých 26letech mám zkušenosti s přehnanými požadavky zaměstnavatelů spíše ve formě odborných znalostí. Když na pozici juniora mají vypsané požadavky, které odpovídají několika letům praxe supermana, tedy spíše seniorské pracovní pozici. Jako absolvent VŠ tedy nemám nejmenší šanci sehnat práci. Nikde nechtějí zaučit i sebenadanějšího člověka. Chtějí profíka. Co se jazyků týče, mnohdy bývá požadavkem CV v angličtině, nebo je inzerát psán anglicky. Význam vidím ve snaze tvářit se důležitě. Když pak do firmy přijdu, mnohokrát se mi stalo, že si CV ani nepřečetli, nebo ho personálka upravila tak, že se podstatné info k firmě nedostalo.

0 0
možnosti

čtenář

6. 12. 2009 20:01
Re: Přehnané požadavky

Český personalista - kapitola sama pro sebe. :-))))

0 0
možnosti