130 let

Diskuze

Itálie volá po boji proti moru 21. století

Cena ropy poprvé v historii překročila hranici 145 dolarů za barel. Její rekord způsobila zpráva o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech a slabému kurzu dolaru. Ropu tlačí vzhůru rovněž napětí na Blízkém východě. Proti vysokým cenám ropy se snaží vyburcovat EU Itálie.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Viliam

7. 7. 2008 22:46
Už čím brzy, tým lépe...

Už čím brzy vznikne kolaps svetové ekonomiky z důvodu rustu cen ropy a zemního plynu, tým lépe. Protože histórie dáva za plnú pravdu tému nespochybnitelnému faktu v té věci: Že každá svetová kríze lidstva nastartovala lidstvu výrazne  perspektívnejší budúcnost na Zemi.

0 0
možnosti

nic naplat

6. 7. 2008 23:20
Tak to nekupujte, když je to drahé.

Jiný způsob, jak zlevnit, neexistuje.

0 0
možnosti

provděpodobnost

3. 7. 2008 15:45
nu

víme jen že nevíme vůbec nic , ale myslíme si že to vímé

a něktěří to  že vědí

pozvedají na umění - je tím co v daný okamžik je nejduležitější pro ty co vědí

lidé dělají peníze a peníze dělají lidi

0 0
možnosti

nechuť

3. 7. 2008 15:40
Zakladatel EU, francouzský kořalečník,

vykládal při těch svých přiboudlinách své rozumy o tom, jak by se dala udělat prevence války. Podle jeho teorií stačí zesabotovat výrobu oceli a těžbu uhlí, nebude možné sestrojit zbraně pro válku, tím pádem budou všechny problémy vyřešené a k válce nebude moci dojít. Když to přehnal, musel se jeho společník jít vyzvracet.

Uplynulo několik desetiletí, v nichž vznikla na tuto notu hromdopolická olbřímí totalitní byrokratura, uhelné dolé zavřeli, z oceláren jsou lomy šrotu.

Válčí se ostošest a nezdá se vůbec, že by tradiční konflikty kvůli kořalkářově nesehnatelnému uhlí žhnuly méně.

0 0
možnosti

KASTELAN

4. 7. 2008 19:02
Benelux, Spolecny trh a bolsevicka EU

Zaklady k evropske ''integraci'' polozil Paul-Henri Spaak, zidovsky ministr zahranici Belgie. Nejdrive po valce vznikl Benelux, protom se pridalo Nemecko a Francie, a potom se to rozrostlo do soucasne monstrozni, socialisticke pbludy.

0 0
možnosti

Čaus

3. 7. 2008 15:22
Barel za 200-250 dolarů...

Je to asi měsíc,kdy jsem zde psal,že barel ropy má stát letos nebo příští rok 200 $.Již je za 145 $. Já se již pomalu připravuji na drahou ropu.Jak ? To záleží na každém z nás...

0 0
možnosti

Tausig

3. 7. 2008 14:12
Kolikpak že Čína má přírustek aut ročně?

Spekulace na trhu s ropou je podle mně daleko fikanější, než si běžný člověk domýšlí. Čínský, Indický a všeobecně třetího světa trh s automobily expanduje do závratných výšek. Spekulativní trh ropy není živelný. Je živený.

Zásob na množství přibývajících aut je stále víc než dost. Lze na nich však podstatněji vydělat, protože vzrůst počtu aut je více než jistý. V případě energetického ohrožení světových velmocí USA, Rusko by už dávno nastaly vojenské zásahy, regulace trhu a celosvětový odklon na jiné zdroje energie než je ropa.

Neumím si představit, jak světové kartely čekají se založenýma rukama na svůj kolaps. Takže se připravme človíčci, že přehodnotíme své priority ve vedení domácností, že energie jakéhokoliv druhu bude jistojistě tou naší největší položkou a ze strachu o svou budoucnost budeme souhlasit i se šílenostmi, jako jsou větráky, elektrárny na bioplyn, protože na strachu z budoucnosti se nejlépe vydělává.

Velekoncerny už rozjely ekostrašení, zaplatily svým poskokům za jejich politické oblbování a až začne stoupat dolar, pak se živení spekulací navrátí stonásobnou měrou všem největším hráčům světa.;-)

Blázni, co prorokují konec zásob, ekologickou katastrofu, ve své blbosti nevědomky pomáhají v dějinách největšímu kšeftu!;-P

0 0
možnosti

XY

3. 7. 2008 13:59
Když jsem četl

titulek článku, domníval jsem se, že to asi bude o přistěhovalcích z Rumunska do Itálie. Ale zmýlil jsem se.

0 0
možnosti

rasista

5. 7. 2008 14:21
Re: Když jsem četl

R^ Tak to jsme dva.

0 0
možnosti

Daniela

3. 7. 2008 13:42
Když jsem v roce 1968 přletěla do U.S.A.

tak stál galon benzínu 29 centů. Včera jsem tankovala galon za 4,5 dolaru...

0 0
možnosti

Banjo

3. 7. 2008 14:15
Re: Když jsem v roce 1968 přletěla do U.S.A.

U nás tehdy byl litr nafty za 80 haléřů a benzínu za 2-2,5 Kčs...

Takže v USA šel benzín za 40 let 15x nahoru, u nás plusmínus taky...

0 0
možnosti

Vladimír

3. 7. 2008 13:16
milá Itálie

největším spekulantem je právě tvoje vláda, která na PHM uvalila nehoráznou spotřební daň (100% "holé ceny") a k tomu ještě DPH skoro pětinu. K tomu si ještě drze dovolí vybírat dálniční poplatky (právě dálnice se mají stavět za prostředky vybírané na spotřební dani, aspoň tak se k tomu evropské vlády zavázaly). Jinak levným PHM odvzvonilo celosvětově, dá se předpokládat že tzv. peak oil již nastal.

0 0
možnosti

Stanislav

3. 7. 2008 13:21
Re: milá Itálie

Zřejmě ano, a mrzí mě navíc, že je špatným spekulantem, kdyby teď vláda snížila spotřební daň na "EU minimum", tak u nás budou tankovat kromě příhraničních osobáků i tranzitující náklaďáky a nakonec by vydělali všichni (kromě Němců a Rakušáků) ...

0 0
možnosti

Honza

3. 7. 2008 13:12
ropa

Ropa je levná. Bude hůř. Bude časem stejně drahá jako nedotované palivo vyrobené jinou cestou. Spekulanti za nic nemůžou. Spekulant koupí a zase prodá. Může cenu rozkývat, ale ne s ní dlouhodobě pohnout. To může jen ten, kdo ropu koupí a neprodá, ale spálí.

0 0
možnosti
  • Vybrali jsme pro Vás