Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Jančura: Hejtmani jsou hloupí. Ať mne za to žalují

Ekonomika

  10:59
BRNO - Majitel Student Agency Radim Jančura dostal varování: bude-li kritizovat kraje za smlouvy s Českými drahami, zváží hejtmani "právní postup". Přesto znovu dráždí: Hejtmani jsou hloupí.

Radim Jančura foto: Alžběta JungrováLidové noviny

LN Těšíte se, až stanete poprvé před soudem?
To by bylo super. Protože já mohu místopřísežně oznámit a říct, že naši hejtmanové jsou hloupí. A mohu to dokázat. Prosím, aby mne zažalovali. A já dokážu před soudem a celému světu na základě čeho usuzuji, že jsou hloupí.

LN Máte pro to důkaz?
Podepsali s Českými drahami v minulých dnech smlouvu, která je nevýhodná a protizákonná. Nevýhodná v tom, že utratí navíc dvacet miliard korun. A pokud já dokážu, že opravdu utratili řádově takové peníze navíc, tak mohu o těchto lidech říci, že jsou hloupí. A to nejen v souvislosti s tím, že zbytečně ukradli dvacet miliard, ale také v souvislosti s tím, že neznají evropské právo. A jejich mluvčí pan Martínek (hejtman Pardubického kraje Radko Martínek - pozn. LN) tvrdí takové základní právnické nesmysly, že České dráhy jsou veřejnoprávní subjekt, přitom jsou soukromoprávní - jako my.

LN Jakou souvislost s vaším tvrzením má to, že jsou všichni hejtmani ze sociální demokracie?
Za to můžeme my voliči. To s tím nesouvisí. A to, že jsou všichni z ČSSD, je prostě náhoda.

LN Vy osobně ale nejste příznivcem sociálních demokratů...
Já nejsem příznivcem sociální demokracie, ale nejsem ani příznivcem ODS.

LN Míříte tedy sám do politiky?
Do politiky nikdy v životě nepůjdu. A pokud říkám, že dvě hlavní politické strany za těch dvacet let nehrály s námi voliči fér hru, tak to neznamená, že říkám, že nějaká jiná strana je lepší.

Další podrobnosti o Jančurově žluté válce o přístup na koleje si přečtěte v dnešním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!