Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Královská svatba lámala rekordy ve sledovanosti

Slovensko

  18:03
PRAHA - Královská svatba britského prince Williama s Kate Middletonovou přinesla úspěch zpravodajskému programu České televize ČT24.

Královská svatba na ČT24 foto: ct24.cz

Její pořad Královská svatba v pátek sledovala v jednu chvíli až polovina lidí, kteří se dívali na televizi. Celodenní podíl ČT24 na sledovanosti byl 12,97 procenta, sdělila Anna Freimanová z tiskového oddělení ČT.

Páteční speciál s přímými vstupy z Londýna a debatami s hosty ve studiu přitáhl k obrazovkám ČT24 od 09:00 v průměru 136 000 diváků starších 11 let, což představuje podíl 24,53 procenta. S časem blížícím se uzavření sňatku Williama s Kate jich přibývalo. 

-

Od 12:00 už snoubence prostřednictvím ČT24 sledovalo 659 000 diváků, to je podíl na sledovanosti 51,52 procenta. Ještě dvě hodiny po poledni ale před obrazovkami ČT zůstávalo podle Freimanové v průměru 493 000 diváků.

Větší spotřeba proudu než svatba Diany

Komunistická výjimka

V Česku hlavní deníky otisky na titulní stránky fotografie novomanželů vycházejících ruku v ruce z Westminsterského opatství nebo snímek pořízený v okamžiku, kdy si snoubenci slibovali věrnost.

Český bulvární tisk ale umístil na své titulní strany jejich první manželský polibek.

Komunistických deník Haló noviny dokonce na svém titulním listu královskou svatbu vůbec nezmínil, věnoval se jí až na deváté straně svého dnešního vydání.

Svatba přitáhla k televizím diváky nejspíš po celém světě, v Británii to podle médií dokonce vyvolalo větší výkyv ve spotřebě energie než v roce 1981, kdy si své ano řekl princ Charles s Dianou.

Nejen televiznímu zpravodajství ale dominovala královská svatba v Londýně, věnovaly se jí i dnešní noviny.

Například slovenský tisk musel vyřešit dilema, jestli dá na svých stránkách přednost světově sledované svatbě, nebo hokejovému šampionátu na Slovensku.

Svatební polibek Williama s Kate nakonec dominuje titulní stránce nejčtenějšího listu, v místních novinách naopak celkově spíš převažuje zpravodajství z prvního dne největší sportovní akce v novodobých dějinách Slovenska.

Autoři: ,

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat