Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Právo

Krátce z justice: Jihočeské matky odešly od Ústavního soudu s nepořízenou

Jaderná elektrárna Dukovany. foto: ČTK

BRNO - Stručný přehled soudních řízení, aktualit z justice a akademického prostředí.
  7:00

Krátce z justice: Matka utonulého syna nenašla zastání. Pražská katedra ústavního práva má nového šéfa

Spolek zabývající se ochranou přírody a krajiny Jihočeské matky u Ústavního soudu neuspěl se svou stížností proti rozsudkům Nejvyššího správního a pražského městského soudu. Neměl nárok být účastníkem povolujícího řízení pro provoz druhého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany ani řízení schvalujícího limity a podmínky pro jeho bezpečný provoz. Je-li už takové zařízení v provozu, pak se pokračování jeho existence nedotýká ochrany přírody a krajiny natolik, aby veřejnost měla mít právo se do tohoto typu řízení zapojit. 

Aeroklub Kramolín může dál užívat letištní pozemky

Ústavní soud nezrušil rozhodnutí obecných soudů, podle nichž může jihočeský aeroklub pro svou činnost užívat pozemky, které mu nepatří a k nimž mu soudy za náhradu zaplacenou jejich vlastníku zřídily služebnost podle zákona o civilním letectví. Ústavní soudci se majitele pozemků nezastali. Podle nich lze totiž veřejný zájem na jejich užívání coby letištních pozemků spatřovat též v tom, že není technicky vyloučeno, aby kromě aeroklubu sloužily i složkám integrovaného záchranného systému. 

Autor:

Vyzkoušely jsme mořský kolagen: Dokáže collalloc to, co slibuje?
Vyzkoušely jsme mořský kolagen: Dokáže collalloc to, co slibuje?

Mořský kolagen se stal jedním z nejzajímavějších trendů dnešní doby. Kolagenové produkty slibují posílení pleti, kvalitní vlasy, pevnější nehty a...