Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Prestižní PORG zakáže mobily i tablety při vyučování

Ekonomika

  7:00
Mobilní telefony a tablety jako zdroj zábavy během výuky a přestávky? Žáci soukromých základních škol společnosti PORG budou mít od září utrum.
Ilustrační foto: školák

Ilustrační foto: školák foto: Shutterstock

Vedení škol v pražské Krči a Ostravě-Vítkovicích v pátek večer odeslalo rodičům dopisy se sdělením, že se po prázdninách změní školní řád a tyto přístroje budou zakázané. „Mobilní telefon či tablet nepovažujeme za pomůcku nebo potřebu, kterou žák nosí na vyučování. Škola respektuje právo žáků na používání mobilních telefonů či tabletů k osobní potřebě,“ stojí v dopisu.

Žáci tak své přístroje budou muset před začátkem první hodiny vypnout nebo ztišit a schovat do aktovek. Vytáhnout je nesmí ani o přestávkách.

O přestávkách se spolu nebaví

Podle výkonné ředitelky společnosti Dagmary Dluhošové je hlavním smyslem nařízení, aby školou povinné děti trávily přestávky aktivně a také spolu více konverzovaly. „Je docela tristní, když stojí dvě děti o přestávce na chodbě a místo toho, aby se spolu bavily přímo, píší si přes sociální sítě,“ vyjádřila se. Věří, že rodiče toto nařízení uvítají. Se svými potomky se podle ní budou moci domlouvat po konci školního dne.

Studenti gymnázií PORG jsou zatím tohoto nařízení ušetřeni. Úplně ale vyhráno nemají. „Zatím je ve fázi úvahy, že bychom na naší wi-fi zakázali připojení k sociálním sítím,“ sdělila také Dluhošová.

 

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat