Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Prestižní PORG zakáže mobily i tablety při vyučování

Média

  7:00
Mobilní telefony a tablety jako zdroj zábavy během výuky a přestávky? Žáci soukromých základních škol společnosti PORG budou mít od září utrum.
Ilustrační foto: školák

Ilustrační foto: školák foto: Shutterstock

Vedení škol v pražské Krči a Ostravě-Vítkovicích v pátek večer odeslalo rodičům dopisy se sdělením, že se po prázdninách změní školní řád a tyto přístroje budou zakázané. „Mobilní telefon či tablet nepovažujeme za pomůcku nebo potřebu, kterou žák nosí na vyučování. Škola respektuje právo žáků na používání mobilních telefonů či tabletů k osobní potřebě,“ stojí v dopisu.

Žáci tak své přístroje budou muset před začátkem první hodiny vypnout nebo ztišit a schovat do aktovek. Vytáhnout je nesmí ani o přestávkách.

O přestávkách se spolu nebaví

Podle výkonné ředitelky společnosti Dagmary Dluhošové je hlavním smyslem nařízení, aby školou povinné děti trávily přestávky aktivně a také spolu více konverzovaly. „Je docela tristní, když stojí dvě děti o přestávce na chodbě a místo toho, aby se spolu bavily přímo, píší si přes sociální sítě,“ vyjádřila se. Věří, že rodiče toto nařízení uvítají. Se svými potomky se podle ní budou moci domlouvat po konci školního dne.

Studenti gymnázií PORG jsou zatím tohoto nařízení ušetřeni. Úplně ale vyhráno nemají. „Zatím je ve fázi úvahy, že bychom na naší wi-fi zakázali připojení k sociálním sítím,“ sdělila také Dluhošová.

 

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!