Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majitel Prazdroje toužil i po Heinekenu. Ten ale nebyl na prodej

Ekonomika

  10:25
Nadnárodní pivovarnická skupina SABMiller, která vlastní i Plzeňský Prazdroj, oslovila rodinné majitele nizozemského pivovaru Heineken s nabídkou na převzetí. Ti ale vzkázali, že jejich koncern neprodají.

Pivo. Ilustrační foto. foto: Shutterstock

Dvojka a trojka světového pivovarnického trhu přemýšleli o spojení. Nakonec ale SABMiller u Heinekenu s nabídkou na prodej neuspěl. 

S odvoláním na nejmenované zdroje o tom v pondělí na internetu informovala agentura Bloomberg. Obě firmy se ke zprávě odmítly vyjádřit.

ČTĚTE TAKÉ:

SABMiller předběžnou nabídku učinil v posledních dvou týdnech. Podle jednoho ze zdrojů by z rodiny, která ovládá Heineken, udělala jednoho z největších majitelů ve sloučeném podniku.

SABMiller se údajně tímto krokem chtěl sám bránit před případnou nabídkou ze strany největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev.

SAB se nevzdává

Rodinní majitelé Heinekenu ale snahu SABMiller odmítli, protože nechtěli přijít o kontrolu na pivovarem. S myšlenkou prodeje podle zdrojů nesouhlasí a SAB údajně zvažuje další kroky.

K případnému převzetí Heinekenu je třeba souhlas rodiny zakladatelů, která pivovar ovládá prostřednictvím holdingového nástroje Heineken Holding.

 Do skupiny SABMiller patří mimo jiné Plzeňský Prazdroj a jeho značky. Zájmy v Česku má i Heineken, kterému zde patří tři pivovary: Starobrno, Královský pivovar Krušovice a pivovar Velké Březno.

Autoři: ,

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat