Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Malostranské náměstí obsadily zákazy parkování. O místa přijdou i poslanci

Ekonomika

  10:22
PRAHA - Na pražské Malostranské náměstí byly umístěny přenosné značky zakazující parkování. Ten začne platit od půlnoci ze čtvrtka 30. června na pátek 1. července 2016. Zavření parkoviště oznámil magistrát před několika měsíci. Stěžují si na něj hlavně zástupci nedaleké poslanecké sněmovny, kteří přijdou o 42 parkovacích míst.

Malostranské náměstí v plné kráse. Bez aut by ta okolní architektura nevynikla. foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha zde chce nově pořádat kulturní a společenské akce.

„V tuto chvíli jsou u vjezdu na parkoviště z každé strany dopravní značky zakazující zastavení s informací, že od 1. července 2016 je parkoviště včetně příjezdu uzavřeno. Prosíme všechny o spolupráci a majitele vozidel o jejich přemístění,“ uvedla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice).

DALŠÍ ČLÁNKY

Řidiči se u vjezdu na parkoviště z cedule rovněž dozvědí, že pokud nechají své auto na parkovišti po půlnoci 30. června, může být odtaženo.

„V pátek převezme TSK od provozovatele parkoviště a následně ho začne čistit a provádět zde drobné opravy. Obsluha parkoviště o budoucím zákazu informuje řidiče také ústně,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Zda se bude v pátek na náměstí primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) avizovaná kulturní akce, zatím není jasné.

Na náměstí by se nově měly konat kulturní a společenské akce. Program bude od července do konce října koordinovat ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) Petr Hlaváček. Poté bude projekt vyhodnocen a IPR zaměstná koordinátora programu. Vznikne také webový portál, přes který se budou moci zájemci hlásit se záměry pořádat na náměstí nějaký program.

„Každý Pražan i návštěvník si bude moci užít krásu Malostranského náměstí při posezení s přáteli. Prostor jsme nabídli také obyvatelům Malé Strany, jejich dobré sousedské vztahy jsou přínosem pro celé město,“ uvedla Kolínská.

Někteří poslanci jsou proti tomu, aby parkoviště na Malostranském náměstí...
Vyhrazená stání na Malostranském náměstí před budovou poslanecké sněmovny.

Odborná porota vloni v září 2014 v mezinárodní architektonické soutěži vybrala návrh architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Petra Horského. Nyní magistrátní odbor technické vybavenosti dopracovává studii regenerace, kterou musí následně projednat a schválit pražští radní.

Proti zrušení parkoviště, které leží nedaleko Poslanecké sněmovny, se před časem postavili někteří poslanci, mezi nimi byl například Roman Váňa z ČSSD, zapochyboval také František Laudát (TOP 09).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!