10. listopadu 2014 5:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

6.10.1989: Německá fronta - na ambasádě NSR v Praze dostali víza

Mezi účastníky Spanilé jízdy nechyběli pamětníci čtvrtstoletí starých obrázků | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mezi účastníky Spanilé jízdy nechyběli pamětníci čtvrtstoletí starých obrázků | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Událostí těchto dní je bezesporu masový exodus tisíců východních Němců do západní, svobodnější části Německa. To vše ve chvíli, kdy hroutící se východoněmecký režim pod taktovkou Ericha Honeckera chystá oslavy 40. výročí vzniku NDR.

Retro zprávy

  • Lidové noviny připravily rozsáhlou sérii materiálů a projektů věnovaných 25. výročí listopadu 1989. Pod titulem „Před 25 lety“ vycházelo v LN od října retro zpravodajství. Co se psalo před pětadvaceti lety, můžete najít i na serveru Lidovky.cz v rubrice Den po dni (ZDE).

U příležitosti nadcházejícího státního svátku se v Praze koná slavnostní shromáždění, které - jak informuje Rudé právo - uspořádaly ústřední výbory Národní fronty ČSSR, ČSR, městský výbor Národní fronty v Praze a Československá společnost pro mezinárodní styky.

„Stejně jako všechny pokrokové síly ve světě nás znepokojuje aktivizace neofašistických sil v zemích západní Evropy. O to nebezpečnější se nám jeví opětovné pokusy o destabilizaci Německé demokratické republiky,“ hřímá na shromáždění místopředseda vlády ČSSR Bohumil Urban.

Dost neomaleně tak reaguje na jinou „frontu“ utečenců, která už týdny houstne za branami západoněmecké ambasády na pražské Malé Straně.

Lidové noviny
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Pronájem nebytových prostor Lanškroun - nám. J. M. Marků
Pronájem nebytových prostor Lanškroun - nám. J. M. Marků

nám. J. M. Marků, Lanškroun - Lanškroun-Vnitřní Město, okres Ústí nad Orlicí
14 000 Kč/měsíc