12. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Amazon pracuje na vývoji chytrého telefonu s 3D displejem

Amazon- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Amazon- ilustrační | foto: Reuters

NEW YORK Americká společnost Amazon vyvíjí chytrý telefon, jehož displej bude i bez speciálních brýlí zobrazovat trojrozměrně. Informuje o tom server ekonomického listu The Wall Street Journal, který se odvolává na informované zdroje. Amazon je největším internetovým obchodem světa.

O expanzi Amazonu na trh s chytrými telefony se po úspěchu jeho tabletu Kindle Fire spekuluje už dlouho, teď se ale ukazuje, že firma pracuje na několika přístrojích. Minulý měsíc se objevily spekulace, že firma vyrábí také set-top box. Mluvčí Amazonu se ke zprávě odmítl vyjádřit.

ČTĚTE TAKÉ:

V uplynulých letech se Amazon hlouběji ponořil do výroby hardwaru, aby rozšířil svoji všudypřítomnost a mohl přímo konkurovat populárním iPadům společnosti Apple. Nové přístroje jsou součástí strategie Amazonu, která počítá se zvýšením vlivu mimo elektronický obchod a s větším napojení na distribuci obsahu.

Amazon ale s chytrými telefony vstoupí na velmi nasycený trh. Například v USA ovládají asi 61 procent tohoto trhu firmy Apple a Samsung Electronics, další výrobci mají méně než deset procent. Prudký růst trhu s chytrými telefony zaspaly i takové firmy, jako je BlackBerry nebo Nokia. Amazon však doufá, že právě 3D obrazovka mu pomůže se prosadit, protože se bude odlišovat.

Doporučení k nákupům

Díky chytrým telefonům by Amazon mohl sbírat nové údaje o svých uživatelích prostřednictvím map, hovorů a stahování aplikací, a nabídnout jim doporučení k nákupům. Je zde ale také možnost nových služeb, například platby mobilem.

Lidovky.cz, ČTK