22. ledna 2016 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zeď jménem Google. Firma loni zarazila 780 reklamních kampaní

Google vidí vše. Loni zablokoval 780 milionů reklamních kampaní. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google vidí vše. Loni zablokoval 780 milionů reklamních kampaní. Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

NEW YORK Americká internetová společnost Google loni zablokovala celosvětově přes 780 milionů reklamních kampaní, které byly klamné nebo podvodné. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na prohlášení společnosti.

Počet zablokovaných reklam je o polovinu vyšší ve srovnání s rokem 2014.

Mezi postiženými bylo 10 tisíc stránek a 18 tisíc reklam vytvořených za účelem prodeje padělků a téměř sedm tisíc dalších webových stránek, které hackeři využívali k takzvanému phishingu, podvodné metodě pro získávání citlivých dat.

Přes 12,5 milionu zablokovaných reklam propagovalo vadné zdravotnické a farmaceutické výrobky, například léky neschválené k prodeji.

Po mnoha stížnostech uživatelů Google zablokoval na 30 tisíc webů, které poskytovaly zavádějící a nepravdivé informace o „zázračných“ prostředcích na hubnutí.

O stránkách určených k zablokování rozhoduje kromě automatických počítačových algoritmů tým asi tisícovky lidí, uvedla AFP. Vadné stránky rovněž mohou Googlu nahlásit nespokojení uživatelé. Firma Google poskytuje velkou většinu svých internetových služeb zdarma, výnosy z reklam tvoří hlavní část jejích příjmů.

ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.