2. prosince 2015 10:50, aktualizováno  12:32 Lidovky.cz > Byznys > Média

Miliardář Savov prodal Křetínskému část Mladé fronty. Nechá si Euro a knihy

František Savov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Savov | foto: Lidovky.cz

PRAHA Část vydavatelství Mladá fronta, které patří miliardáři Františku Savovovi, koupila firma Gloomar. Za ní stojí známí podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Podle zdrojů LN si Savov ponechá jen knižní vydavatelství a ekonomický týdeník Euro.

Změnu vlastníka začal posuzovat antimonopolní úřad. Návrh podala nově založená firma Gloomar CZ, za níž stojí právě Křetínský s Tkáčem.

Druhá strana tohoto byznysu, podnikatel Savov, nyní žije v Londýně. Čeká tam na další rozhodnutí soudu, který by ho měl vydat do Česka. Tam jej policie stíhá kvůli krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Podle zdroje LN blízkého vydavatelství se Savov zbavuje deníku E15 a časopisů, které Mladá fronta vydává - Maminky, Diety či Mateřídoušky. Nechá si naopak knižní nakladatelství a časopis Euro.

Mladá fronta

  • Od roku 2007 vydává ekonomický deník E15 (průměrný náklad zhruba 55 000), v roce 2012 začala vydávat ekonomický týdeník Euro (prodaný náklad 15 300 kusů) a od roku 2013 zpravodajský týdeník v anglickém jazyce E15 weekly.
  • Dále vydává časopisy pro děti (Sluníčko, Mateřídouška), lifestylové magazíny (například Lidé a Země, For Men, Maminka, Dieta) i odborné tituly (Strategie, Real-immo, Právo&Byznys atd.).
  • Nabízí také on-line média, vedle internetových verzí tištěných titulů to jsou například weby Živě.cz, Autorevue.cz, FinExpert.cz, Edna.cz nebo Mobilmania.cz. Zabývá se také výrobou časopisů na zakázku, má i nakladatelskou divizi zaměřenou na knižní produkci.
  • Vlastníkem vydavatelství je podnikatel František Savov, který je v České republice stíhán kvůli krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti. Savov pobývá v Londýně, tamní soud na začátku července nepravomocně rozhodl, že má být vydán do ČR.
  • Hospodářské výsledky firma v posledních letech neuvádí.
Lidovky.cz