Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Česká televize poráží Novu, poprvé vítězí ve sledovanosti

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká televize loni vykázala podíl na celodenní sledovanosti u diváků starších 15 let ve výši 30,16 procenta. Poprvé za dobu měření sledovanosti tak získala prvenství na televizním trhu.

Vyplývá to z dat ATO-Mediaresearch, které Asociace televizních organizací v zveřejnila na webu. Podíl Novy byl 29,85 procenta, Prima měla podíl 24,19 procenta.

Česká televize tak loni meziročně zvýšila podíl u publika staršího 15 let o 2,52 procentního bodu, Prima si polepšila o 1,97 procentního bodu. Podíl Novy na celodenní sledovanosti diváků nad 15 let se naopak snížil o 4,12 procentního bodu.

Generální ředitel TV Nova Jan Andruško, v pozadí logo nového kanálu Fanda

Generální ředitel TV Nova Jan Andruško, v pozadí logo nového kanálu Fanda

Do podílu skupiny Nova byla loni poprvé započítána sledovanost kanálu Fanda. Podíl tohoto na muže zaměřeného programu byl v celodenním průměru na publiku starším 15 let 0,31 procenta.

V rámci "prime timu", tedy v čase od 19:00 do 23:00, si prvenství s podílem 34,82 procenta na publiku starším 15 let udržela skupina Nova. Česká televize v tomto časovém pásmu v loňském roce vykázala průměrný podíl 28,86 procenta, podíl Primy byl 23,91 procenta; Česká televize si tak meziročně polepšila o 2,03 procentního bodu. Podíly Primy a Novy v roce 2011 činily 22,26 procenta, respektive 37,97 procenta.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...