9. února 2014 22:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Pondělní LN: Co dělat, když před penzí chybí doklady

Češi mají hrůzu z důchodové reformy, polovina z nich si nedokáže spořit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češi mají hrůzu z důchodové reformy, polovina z nich si nedokáže spořit | foto: Shutterstock

Podobnou situaci zažívají tisíce lidí: poslední den v práci před důchodem, rozlučková párty a druhý den výprava na Českou správu sociálního zabezpečení. A nastává problém.

„Důchodového věku jste sice dosáhl, ale podle našich záznamů vám k dosažení potřebné doby pojištění chybí několik let. Předložte doklady, že za vás zaměstnavatel platil pojištění,“ zní zpoza přepážky. Mnozí z oslovených jsou pak bezradní. To by se mohlo již brzy změnit. Poslanecká sněmovna má na stole novelu zákona, která by alespoň část nesnází mohla odbourat.

  • Jak?
  • Přečtěte si to v pondělních LN

Cukrovka se šíří jako epidemie

Podle lékařů se s s touto nemocí potýká přes 800 tisíc Čechů. Roste i počet těch, kdo kvůli ní přijdou o nohu či zrak. A lékaři proto chystají masivní osvětu, léčba cukrovky totiž mimo jiné ročně spolyká miliardy korun.

  • Více se o tom dočtete v pondělních LN

Smolný den Šárky Pančochové

Snowboardistka Šárka Pančochová je po těžkém pádu bezesporu ráda, že nedělní závod na olympiádě v Soči přežila ve zdraví. Jenže i tak zůstává u mnohých fanoušků i odborníků pachuť, že ji rozhodčí okradli o medaili. Její první finálová jízda totiž i laickým pohledem rozhodně nebyla horší než u konkurentek.

  • Rozšířené zpravodajství z olympijských her najdete i v pondělních LN.

Martin Egyed

Autor

Martin Egyedmartin.egyed@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!