Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 11 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT selhaly servery, televize přerušila vysílání Událostí

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká televize musela předčasně ukončit vysílání své hlavní zpravodajské relace Události. Z dosud nezjištěných důvodů se zablokoval hlavní i záložní server televize, ze kterých se reportáže vysílají.

Technici je tak museli je restartovat. Mluvčí ČT Ladislav Šticha řekl, že šlo o kolaps veškeré techniky. Branky, body, vteřiny již televize vysílala. Za předčasné ukončení zpráv se televize divákům omluvila.

Půlhodinové Události začínající v 19:00 televize ukončila v 19:19, když se neúspěšně potýkala s výpadkem obrazových příspěvků k reportážím. Přímý přenos z terénu fungoval.

Šticha poznamenal, že se jedná o složitý počítačový systém, do kterého se ukládají reportáže i nesestřihané materiály. Právě proto nastaly potíže, když se měla spustit předem připravená obrazová reportáž.

ČTĚTE TAKÉ:


"Byl to poměrně zásadní technický problém. Vysílání běží ze serverů, napřed selhal originální server a po něm i záložní," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí České televize Ladislav Šticha.

"Hlavní zpravodajská relace České televize Události musela být dnes předčasně ukončena kvůli závažné technické poruše na odbavovacím zařízení, ze kterého jsou vysílány jednotlivé reportáže," uvedl.

Šticha poznamenal, že se nepamatuje, že by se něco podobného někdy z technických příčin stalo. Česká televize se omluvila v titulku na obrazovce i na svém webu.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...