10. listopadu 2016 13:57, aktualizováno  14:13 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidovým novinám roste čtenost, Lidovky.cz v říjnu opět překročily milion návštěvníků

Titulní strana deníku Lidové noviny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titulní strana deníku Lidové noviny. | foto: Lidové noviny

PRAHA Lidové noviny mají 211 tisíc čtenářů na vydání a potvrzují své posilující místo na deníkovém trhu. Podle aktuálních výsledků výzkumu čtenosti Media projekt za 2.–3. čtvrtletí 2016 roste listu počet čtenářů jak ve srovnání s posledními výsledky za první pololetí letošního roku (o dvě procenta), tak meziročně (o čtyři procenta).

Lidové noviny jsou titulem s významně rostoucím předplatným. To roste o pět procent (o více než 800 předplacených výtisků na vydání) a významně přispívá k celkovému prodanému nákladu, který ve stejném období jako zveřejněná čtenost dosahuje 38 831 výtisků.

„Velice nás těší, že čtenáři oceňují naši snahu dělat kvalitní deník s důrazem na politiku, ekonomiku, kulturu a vzdělání,“ říká ředitel redakce LN Veselin Vačkov.

Zvyšujícímu se zájmu se těší také zpravodajský server Lidovky.cz, který už poněkolikáté překročil hranici jednoho miliónu návštěvníků měsíčně. V měsíci říjnu zaznamenal podle předběžných údajů 1,2 miliónů unikátních návštěvníků.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz