9. června 2015 12:29 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidovým novinám narůstá popularita. Pravidelně je čte 210 tisíc lidí

Lidové noviny jsou k dispozici i v digitální podobě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny jsou k dispozici i v digitální podobě. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Lidové noviny jsou tuzemským deníkem s jednoznačně nejlepším vývojem prodaného nákladu. Potvrdily to nejnovější oficiální údaje ABC – Kanceláře ověřování nákladu tisku. Pultový prodej Lidových novin v dubnu 2015 dosáhl druhé nejvyšší hodnoty od srpna 2013.

Meziročně jde o nárůst 10,4 procenta. Předplatné tištěného vydání Lidových novin je nejvyšší za posledních 7 měsíců.

Lidové noviny v dubnu prodaly průměrně 39 662 kusů na vydání, což je o 10,4 procenta více než před rokem. Klíčová byla přitom role pultových prodejů, tj. části nákladů, která je bezprostředně ovlivněna zájmem čtenářů: v tomto segmentu Lidové noviny zaznamenaly nárůst 11,2 procenta. Počet předplatitelů rostl meziměsíčně o 1,3 procenta.

„Lidové noviny rostou meziročně už několik měsíců v řadě. Nejedná se tedy o náhodný výkyv. Daří se nám to díky kombinaci vysoce citovaného zpravodajství s kvalitními obsahovými projekty. Velký čtenářský ohlas vyvolal například seriál Historie nově, věnovaný 70. výročí konce druhé světové války, nebo nový měsíčník INDEX LN,“ říká ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov.

Lidové noviny jsou také deníkem s největším meziročním nárůstem čtenosti. Podle posledního měření šlo o nárůst 10 procent na 210 tisíc čtenářů na vydání. Pravidelně čtou Lidové noviny většinou středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaní lidé.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!