13. července 2015 16:07 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidovým novinám roste prodej i čtenost. Jako jedinému deníku

Lidové noviny - digitální čtečka novin s logem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny - digitální čtečka novin s logem | foto: Lidovky.cz

PRAHA Lidové noviny jsou nadále jediným deníkem na českém trhu, kterému roste prodaný náklad i čtenost. Vyplývá to z aktuálních výsledků oficiálního auditu ABC ČR z měsíce května. Podle něj se prodaný náklad Lidových novin pohyboval okolo 39 520 výtisků denně, což je o více než 1100 výtisků více než před rokem. Lidovým novinám meziročně rostl nejen pultový prodej, ale i předplatné.

„Květnový výsledek Lidových novin příznivě ovlivnil redakční seriál k 70. výročí II. světové války, který jsme připravili ve spolupráci s Historickým ústavem AV ČR – těšil se velkému zájmu čtenářů. V květnu také vyšlo druhé číslo nového ekonomického měsíčníku INDEX LN. Pondělní vydání s tímto vloženým titulem mělo v prodejích nárůst o téměř dva tisíce kusů oproti běžnému pondělnímu vydání,“ říká k růstu prodeje ředitel redakce Veselin Vačkov.

Vedle samotného prodeje se Lidovým novinám zvýšila také čtenost, která za 4. čtvrtletí 2014 a 1. čtvrtletí 2015 podle dat Media projeku meziročně narostla na 210 tisíc čtenářů na vydání. Nejčastějšími čtenáři jsou lidé se středoškolským a vysokoškolským vzděláním.

 

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!