Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Novinářská cena míří do Lidových novin. I za odkrývání kauz

Redaktor Lidových novin Ondřej Koutník s reportérem ČT Zdeňkem Velíškem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Redaktor Lidových novin Ondřej Koutník s reportérem ČT Zdeňkem Velíškem | foto: Richard CortésLidové noviny

Redaktor Ondřej Koutník, který se věnuje pátrací žurnalistice a odhaluje pozadí politiky i byznysu, získal Cenu křepelek pro mladé a perspektivní novináře do 33 let.

Vytrvalost, s kterou Ondřej odkrývá podivné toky peněz v pražském dopravním podniku či se věnuje postavám šedé zóny jako Ivu Rittigovi, Tomáši Pitrovi a dalším, oslovila odbornou porotu Nadace Český literární fond. Ta jej proto vybrala mezi nositele prestižních novinářských cen K. H. Borovského pro rok 2013. Hlavní cenu K.H.B pak získal dlouholetý moderátor Událostí, komentářů na České televizi a tvář veřejnoprávního rozhlasu Martin Veselovský.

Drtinová: Vidí i to, co jiní nevidí

"Jeho (Ondřejovy) texty o tunelu Blanka, Opencard či pražském Dopravním podniku mi byly spolehlivým rádcem v tématech z pražské radnice, které do hloubky ovládal a ovládá. A navíc je umí srozumitelně popsat, aniž by uhnul od právní přesnosti. Vidí i to, co jiní nevidí. Ne nadarmo používá novinářskou zkratku oko," uvedla v laudatiu dnes již bývalá moderátorka Událostí, komentářů Daniela Drtinová, která Cenu křepelek předávala.

Ondřej Koutník novinářsky "vyrůstal" v projektu současného šéfredaktora LN Istvána Léka Česká pozice a spolu s ním pak také vloni v prosinci přešel do redakce Lidových novin. Spolu s Ondřejem získal novinářskou křepelku také sportovní redaktor Českého rozhlasu Jan Kaliba.

V letošním roce je to již druhá prestižní cena pro novináře LN. V únopru si za svůj žurnalistický um odnesl Cenu Ferdinanda Peroutky vedoucí kulturní rubriky Jiří Peňás.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezi nositeli Ceny křepelek pro "naděje české žurnalistiky" figurují známé postavy české novinařiny jako Ondřej Kundra z Respektu, Nora Fridrichová z České televize, Janek Kroupa nyní z Českého rozhlasu nebo také Ondřejova kolegyně z kanceláře a politická reportérka LN Kateřina Eliášová.

Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!