Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Papež čile tweetuje. Vysloužil si tím kritiku katolíků

Papež Benedikt XVI. má svůj účet na Twitteru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež Benedikt XVI. má svůj účet na Twitteru | foto: ČTK

VATIKÁN Papež Benedikt XVI. obdržel téměř stejný počet kladných a negativních reakcí na své tweety s duchovním poselstvím. Uvedl to tento týden podle agentury AFP italský jezuitský list Popoli. Papež otevřel svůj účet na Twitteru loni 12. prosince.

Z 270.456 odpovědí papeži jich list označil 26.426 za kladné, 22.542 za záporné a ostatní za neutrální. Kladné vyjadřovaly hlavně obdiv papežovým myšlenkám a obsahovaly slova díků, zbožná přání a modlitby. Negativní tweety se podle listu týkaly především kritiky pedofilie a také moci a bohatství církve, obsahovaly i urážlivá slova na adresu papeže.

ČTĚTE TAKÉ:

Hodnocení tweetů zaslaných Benediktu XVI. přišlo krátce poté, co uvnitř církve zazněla kritika toho, že papež Twitter vůbec používá. "Už dost toho opájení se sociálními sítěmi, jak vně tak uvnitř církve. Dovolte mi říci, že nevím, proč má mít 85letý papež, teolog a myslitel, co do činění s Twitterem," řekl minulý týden Dino Boffo, ředitel katolické televizní stanice TV2000.

Dialog přes sociální sítě

Vatikán se proti kritice ohradil opakováním papežova argumentu, že pro katolickou církev je důležité být na Twitteru, aby mohl lépe vést dialog s lidmi.

Twitter je komunikační síť, která umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky (tweety) zaslané jinými uživateli. To jsou textové příspěvky dlouhé maximálně 140 znaků, které se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů.

Vatikán se v poslední době čím dál víc snaží udržovat kontakt s věřícími prostřednictvím internetu. Hodně využívá YouTube, ale třeba Facebook zatím nechává stranou.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
KONTROLOR KVALITY VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 30 000 Kč