Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 13 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

PPF Media pozastaví činnost, propustí 200 zaměstnanců

Logo PPF | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo PPF | foto: Reprofoto

PRAHA Společnost PPF Media, kterou koncem minulého týden koupil podnikatel Richard Benýšek, pozastaví většinu svých aktivit a propustí 200 zaměstnanců. V pondělí vyšlo poslední číslo týdeníku Naše adresa, zároveň bude ukončena i činnost regionálních internetových portálů.

Firmu nyní čeká kompletní restrukturalizace, sdělil Benýškův mediální zástupce Oldřich Babický.

Zůstane jen 30 zaměstanců
Z redakcí odejde ke konci srpna 200 lidí na základě ukončení pracovního poměru dohodou a bude jim vyplaceno pět měsíčních platů. "Odcházejí jak redaktoři, tak i zaměstnanci, kteří zajišťují technicky vydávání týdeníku a aktualizaci portálů," uvedl dále Babický s tím, že ve firmě do budoucna zůstane jen 30 zaměstnanců. "Už z toho je zřejmé, že portfolio aktivit se sníží," dodal.

O novém názvu společnosti a složení nového managementu podle Babického zatím nebylo rozhodnuto. "V první fázi bude projekt řídit osobně Benýšek. V tuto chvíli je rozhodující definování nosných aktiv a utlumení těch neproduktivních," uzavřel Babický.

Investice 200 milionů korun
PPF Media dosud vydávala týdeník Naše adresa ve čtyřech pilotních okresech, kterými byly Ústí nad Labem, Teplice, Olomouc a Kroměříž, a na webu www.naseadresa.cz provozovala lokální zpravodajství. PPF chtěla původně spustit podobné redakce ve všech okresech Česka a v desítkách míst během letošního roku najala další zaměstnance. V nových okresech měl týdeník propojený s webem fungovat od září.

Pilotní projekt ale nenaplnil parametry komerční návratnosti, uvedl v pátek k prodeji firmy mluvčí skupiny PPF Alexej Bechtin. Podle Hospodářských novin PPF do projektu investovala minimálně 200 milionů korun.

PPF zároveň dodala, že prodej PPF Media je motivován především nově koncipovanými investičními pravidly, která odrážejí příklon skupiny k větším investicím v hodnotě nejméně 100 milionů eur (2,5 miliardy Kč).

PPF je mezinárodní investiční skupina, která podniká v oblasti spotřebitelského financování, bankovnictví, přímých investic a nemovitostí.

Skupina podniká na trzích střední a východní Evropy a Asie. PPF Media se zaměřuje na vzdělávaní, rozvoj a využití forem komunikace v médiích.

Benýšek je většinovým vlastníkem skupiny OIN, do které patří například KRÁTKÝ FILM PRAHA, se kterým by se mohly spojit některé aktivity PPF Media.

Benýšek společnost OIN převzal v roce 2005 v době, kdy jí hrozil konkurz. Následně dosáhl dohody s věřiteli, se kterými se Krátký film Praha se souhlasem soudu vyrovnal.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Rozhovor s MUDr. Jiřím Slívou, Ph.D. o podávání léků na bolest dětem
Rozhovor s MUDr. Jiřím Slívou, Ph.D. o podávání léků na bolest dětem

Kdy je zvýšená teplota u dětí v pořádku a kdy je potřeba vyhledat lékaře? Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor? Na vaše otázky...