Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Projekty kandidátů na šéfa ČT unikly na web

Schéma z kandidátského projektu Jiřího Janečka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Schéma z kandidátského projektu Jiřího Janečka | foto: All4All.cz

PRAHA Zajímá vás, jaké plány s Českou televizí mají ti, kdo ji chtějí následujících šest let vést? I když o nich Rada České televize bude veřejně jednat až v půli května, kandidátské projekty všech devatenácti uchazečů o funkci ředitele ČT lze volně stáhnout z internetu. Na web je umístil Radek Mezuláník, jehož otec téhož jména je jedním z členů Rady ČT.

"Nemám to od něj, ale pomohl mi s tím," řekl LN syn Mezuláník. Materiály vystavil na svém webu All4All.cz, který nese český podtitul Všechno pro všechny. Dodal, že dokumenty získal legální cestou, jak přesně se k nim dostal, sdělit ale odmítl.

"On ty materiály získal, já jsem potom jen zkontroloval, jestli je to skutečně to, co mám i já z rady k dispozici," potvrdil otec Mezuláník, "je to přesně to, co jsme dostali jako radní k dispozici."

Pravost svého projektu potvrdil LN Jiří Janeček i Radomír Pekárek, někdejší šéf projektu tehdy ještě nevysílající televize Barrandov.

Jde o součást dokumentace, kterou musel do minulé středy odevzdat na sekretaritátu Rady ČT každý z kandidátů na místo generálního ředitele televize. Radní s materiály nakládají úzkostlivě, uchazeči je měli odevzdávat v jediný den v určené hodiny. V pátek se pak obálky otevíraly za přítomnosti notářky a rada zveřejnila pouze jmenný seznam kandidátů.

Na tom, že projekty se nyní dostaly na web, nevidí radní Mezuláník nic nestandardního. "Je dobré, aby to vidělo co nejvíce lidí, ať si to mohou sami srovnat," míní. "Není to nic špatného. Je to to gros, co by se mělo posuzovat," doplnil.

Předseda televizní rady Jiří Baumruk, pro něhož to byla informace o úniku dokumentů nová, je ovšem opačného názoru. "Připadá mi to naprosto nestandardní," reagoval na dotaz LN.

"Mimo jiné to byl jeden z důvodů, proč jsem požadoval, aby si radní studovali materiály pouze v sekretariátu rady," připomněl jeden ze svých požadavků, o němž se vzrušeně diskutovalo na jedné z minulých schůzí rady.

Neoficiální zveřejnění přijde Baumrukovi "absurdní" a "nevkusné". Že by se ale kvůli tomu mohlo celé výběrové řízení na nového ředitele ČT zrušit, rozhodně odmítl: "Kdyby to měly být důvody ke zrušení tendru, nikdy žádný neuděláme."

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!