16. června 2014 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Průzkum: Lidé se kloní k zachování diskusí pod články

Internetová diskuse | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internetová diskuse | foto: Shutterstock

PRAHA Zrušení internetových diskusí pod články by znamenalo pro zpravodajské servery odchod části čtenářů. Uživatelé ale současně neodmítají určitou formu regulace, především zpřísnění dohledu nad diskusemi a promazávání nevhodného obsahu. Vyplývá to z průzkumu společnosti InsightLab na reprezentativním vzorku internetové populace.

Pouze osm procent lidí uvedlo, že by v případě zrušení diskusí pod články navštěvovali svůj oblíbený zpravodajský portál častěji. Naopak 22 procent lidí by na něj chodilo méně. Jde především o mladší a střední generaci do 44 let. Zpravodajský server i po zrušení možnosti diskutovat by dál stejně navštěvovalo 66 procent uživatelů. V tomto případě šlo častěji o muže a lidi s vyšším vzděláním.

ČTĚTE TAKÉ:

Ponechat diskuse pod články v nynější podobě si přeje 45 procent lidí. Dalších 32 procent, kteří jsou také pro ponechání diskusí, připouští zpřísnění dohledu a promazávání nevhodného obsahu. Pro variantu zrušit diskuse bez náhrady jsou pouze tři procenta oslovených.

K ponechání diskusí v současné podobě se kloní více muži, lidé s vysokoškolským vzděláním a čtenáři zpravodajského serveru iDnes.cz. Ženy ve větší míře, než je tomu u mužů, zmiňují zpřísnění dohledu a promazávání obsahu v diskusích.

Společnost InsightLab výzkum uskutečnila v lednu na souboru internetové populace starší 15 let. Do výzkumu bylo zahrnuto 500 respondentů.

Lidovky.cz, ČTK