12. listopadu 2014 21:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Rada Českého rozhlasu jednala o Zemanovi. Rozhodne za dva týdny

Budova Českého rozhlasu v Praze, Vinohradská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova Českého rozhlasu v Praze, Vinohradská | foto: wikipedia

PRAHA Předsednictvo Rady Českého rozhlasu s vedením rozhlasu projednalo stížnosti, které rada obdržela na poslední Hovory z Lán. Vlnu kritiky vyvolaly vulgární výroky, které v rozhlasovém pořadu zazněly z úst prezidenta Miloše Zemana. Rada se ke kauze vyjádří na veřejném zasedání 26. listopadu.

„Rada ČRo projednala stížnosti posluchačů na Hovory z Lán. Vyslechla informaci vedení rozhlasu a ke kauze se vyjádří formou usnesení na veřejné schůzi 26. listopadu,“ uvedl Vejvoda.

Vedení rozhlasu podle mluvčího Jiřího Hošny radu seznámilo se svým stanoviskem. „Počítáme s tím, že pořad rušit nebudeme a dál poběží ve stejném formátu. Generální ředitel se rovněž setká s panem prezidentem,“ řekl Hošna.

ČTĚTE TAKÉ:

Rada ČRo dostala na rozhovor s hlavou státu asi padesátku stížností. Z nich se zhruba pět prezidenta zastávalo, většina kritických poukazuje na možné porušení kodexu Českého rozhlasu.

Stížnosti na pořad Radiožurnálu okamžitě po odvysílání začala dostávat také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která jich v minulém týdnu obdržela zhruba dvě stovky. Zabývat se jimi bude na příštím zasedání.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz