Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 4 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Radiožurnál má nového hudebního dramaturga

Petr Král  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Král | foto: ČTK

PRAHA  Novým hudebním dramaturgem Českého rozhlasu stanice Radiožurnál se stal Petr Král. Změnou dramaturgie stanice pokračuje v intenzivních změnách s cílem lépe se profilovat.

Hudební dramaturgie Radiožurnálu se rozšíří a měla by projít inovací a více reagovat na programový obsah vysílání stanice.

ČTĚTE TAKÉ:

„Už koncem května jsme zvýšili počet písní, které Radiožurnál hraje, a snížili tak jejich opakování. Teď se chystáme projít všechny hrané písně a posoudíme jejich vhodnost s ohledem na celkové zacílení Radiožurnálu. Během léta budeme hledat a postupně přidávat další tituly, aby hudební nabídka byla co nejpestřejší,“ uvedl na stránkách rozhlas.cz Petr Král a upřesnil tak svůj nejbližší plán na změnu.

Výběr hudby na vlajkové lodi Českého rozhlasu je dlouhodobě pod palbou kritiky. Naposledy server Lidovky.cz upozornil, že Radiožurnál nezveřejňuje svoje playlisty. Rozhlas se bránil, že jde o jeho obchodní tajemství. Posluchači dokonce playlist čítající kolem tisícovky skladeb začali sestavovat sami, kvůli tajnostem stanice dokonce čelí žalobě. 

Petr Král

Nový hudební dramaturg pracuje v rozhlasovém prostředí od roku 1991. Pracoval například v Rádiu Bonton, Evropě 2, Rádiu City, Rádiu Blaník a Oldies Radiu. Od ledna 2010 působí v Českém rozhlase, kde začal nejdříve moderovat Ranní a poté Odpolední Radiožurnál.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!