25. února 2016 17:32 Lidovky.cz > Byznys > Média

ŽIVĚ: Ovlivňují média soudy? S odborníky a studenty debatuje redaktor Lidovky.cz Ondřej Golis

Ondřej Golis. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Golis. | foto: MAFRA

PRAHA Rozpravy o českých médiích pravidelně pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK. Ve čtvrtek se do debaty o tom, zda a do jaké míry jsou soudní rozhodnutí ovlivněna médii, zapojil redaktor serveru Lidovky.cz Ondřej Golis. Rozpravu sledujte online.

Se studenty i odborníky Golis debatuje o vlivu médií na českou justici. Ohrožují média právo na spravedlivý proces a presumpci neviny? Mohou média sama trestat? Potřebujeme média v soudních síních? Dokáže soudce čelit mediálnímu tlaku? Rozumí novináři právnímu jazyku? A jak s ním zacházejí? Jaký obraz vytvářejí česká média o justici? To jsou některá z témat čtvrtečních rozprav.

Ondřej Golis v Lidovkách.cz pracuje od roku 2011, během studií na FSV UK sbíral zkušenosti na zpravodajském serveru Týden.cz. Na starosti má domácí agendu, především justiční témata. Mezi jeho nejvýraznější práci patří kauza Davida Ratha, o níž podrobně informoval od Rathova zatčení až do nepravomocného rozsudku, stejně tak případ exředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého či kauzy kolem lobbisty Iva Rittiga. Sledoval a jako první informoval o případu nezákonně vydaného Rusa Alexeje Torubarova (známém jako „Kalouskova cisterna na letišti“), z poslední doby informoval i o policejní akci proti growshopům.

Dalšími hosty Rozprav jsou:

  • LIBOR VÁVRA, předseda Městského soudu v Praze,
  • JAROSLAV IBEHEJ, tiskový mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality PČR,
  • KLÁRA SOMMEROVÁ, právnička Úřadu pro ochranu osobních údajů, zakladatelka projektu (S)právně.
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz