Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Ředitel Českého rozhlasu pozastavil 'zlaté padáky' pro nejvyšší vedení

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Prozatímní ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Peter Duhan dnes pozastavil platnost konkurenčních doložek ve smlouvách nejvyššího managementu ČRo, tedy vyplácení několikanásobného odstupného, takzvaných zlatých padáků. Informovala o tom dnes mluvčí rozhlasu Eva Vencefrová.

"Rozhodnutí ve věci konkurenční doložky ve smlouvě bývalého generálního ředitele ČRo Richarda Medka je plně v kompetenci Rady Českého rozhlasu a ČRo ho nebude nijak komentovat," uvedl Duhan.

Podle pátečních Hospodářských novin dostal Medek, který z funkce ke konci února odstoupil ze zdravotních důvodů, odstupné ve výši svých deseti platů, tedy dohromady 1,5 milionu korun. Medek byl přitom ve své funkci pět měsíců a tři měsíce z toho promarodil, připomněl deník.

Čtěte také

Hospodářské noviny také uvedly, že rozhlasoví radní zanesli Medkovi do jeho smlouvy doložku o odstupném, podle které nesmí dalších deset měsíců pracovat pro konkurenci, teprve 10. února. Tedy pouhé dva týdny předtím, než Medek oznámil, že kvůli zdraví ve funkci končí.

Duhan, který se dnes ujal funkce, zároveň podle Vencefrové nařídil v rozhlasu provést v nejbližším možném termínu vnitřní audit.Nominace pro volbu nového generálního ředitele bude rada přijímat do 30.dubna. Duhan, který v minulé volbě skončil na druhém místě za Medkem, se podle svých slov pravděpodobně nového tendru opět zúčastní.

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Historky z podsvětí. Kdo je ve fotbale Formule? A proč chtít Zagorovou a Gotta?

Utkání Vyšehrad - Živanice sleduje tehdejší šéf domácího klubu Roman... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Netušil, že detektivové hromadí materiál, který ho pošle do vazby. Letos v červenci si tedy Roman Rogoz, manažer...