24. dubna 2009 14:04 Lidovky.cz > Byznys > Média

Šéfovat ČT chce i šest televizních manažerů

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Do prvního kola volby nového ředitele České televize prošlo 19 z celkem 22 přihlášených kandidátů. Oznámila to Rada České televize. Ta dnes za přítomnosti notářky otevřela obálky zaslané do výběrového řízení.

"Při kontrole zadávací dokumentace jednotlivých přihlášek jsme postupovali s maximální možnou tolerancí k nedostatkům či nepřesnostem. I přes to jsme tři uchazeče museli z výběrového řízení vyřadit," uvedl předseda rady Jiří Baumruk. Vypadli tak Lada Fredyová, Ladislav Kvasnička a Ondřej Zamazal.

V seznamu akceptovaných kandidátů figuruje hned sedm dosavadních vrcholných manažerů různých televizních stanic.

Kromě dosavadního šéfa televize Jiřího Janečka, který se rozhodl funkci na dalších šest let obhájit, se přihlásil i jeho předchůdce Petr Klimeš, prozatímní ředitel ČT od 27. listopadu 2002 do 18. července 2003. Na jeho projektu se podílel i bývalý šéf ČT Ivo Mathé a producent Čestmír Kopecký.

Kandiduje také Dušan Chmelíček, který Českou televizi vedl od 1. února do 21. prosince 2000, ředitelka zpravodajství v době televizní krize na přelomu let 2000 a 2001 Jana Bobošíková, dosavadní výkonný ředitel kabelové a satelitní hudební stanice TV Óčko (stejně jako LN patří do mediální skupiny MAFRA) Hynek Chudárek, bývalá ředitelka programu televize Prima Jana Kasalová a někdejší šéf projektu tehdy ještě nevysílající digitální TV Barrandov Radomír Pekárek.

Zájem řídit Českou televizi, pro níž do loňského listopadu pracoval, má také Jiří František Potužník, nynější mluvčí odstupující vlády pro půlroční českého předsednictví EU.

Kromě nich se o funkci ucházejí také Luboš Bednář, Viktor Černoch, Roman Drahoš, Libor Friedel, Jiří Roupa, Rostislav Senjuk, Jaroslav Soukup, Jiří Svoboda, Stanislav Švambera, Martin Vadas a Stanislav Vaněk.

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.